LEGO® – idealny pomysł na wspólny czas taty z córką

Artykuł sponsorowany

Czas spędzony z dzieckiem jest zawsze wyjątkowy. Jeśli efektywnie go wykorzystamy, wówczas procentuje w przyszłości bardzo dobrą relacją między dwoma pokoleniami.

1. Mama czy tata?

Zobacz film: "Mamo, dziś ja gotuję!"

W pierwszych miesiącach życia dziecka tata często trzyma się nieco z boku. To mama najczęściej karmi i przewija noworodka. Zmienia się to jednak wraz z upływającym czasem.

Dzieci uwielbiają bawić się z obojgiem rodziców. Co ciekawe – ich zabawy wyglądają nieco inaczej. Tata najczęściej jest osobą bardziej odważną, przesuwającą granice. A zatem zabawa z nim jest pełna szaleństwa. Mamy są bardziej zachowawcze i rozważne. Zabawy z nimi są spokojniejsze i bardziej statyczne.

W powszechnej opinii kluczową rolę w życiu córki odgrywa matka. Zapomina się przy tym, że również i ojciec jest dla dziewczynki niezwykle ważny. To, jak będzie wyglądała ich relacja, w znaczący sposób wpłynie na jej dorosłe życie.

Bardzo często mężczyźni nie wiedzą jednak, jak spędzać czas z córką. Niewielu z nich ma ochotę na zabawę lalkami lub poddawanie się dziecięcym zabiegom kosmetycznym. Idealnym rozwiązaniem są więc klocki. Uwielbiają je zarówno kilkulatki, jak i dorośli. Magii układania trudno się oprzeć.

Dla dziewczynek marka LEGO® dedykuje dwie wyjątkowe serie klocków: LEGO® Friends® i LEGO® Elves®. Obie pozwalają na niczym nieograniczoną zabawę.

2. Klocki z serii LEGO® Friends®

Świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu taty z córką jest ułożenie zestawu „Słoneczny katamaran” z serii LEGO® Friends®. Statek składa się z pokładu, na którym można się opalać, jak również jest wyposażony w kręcone schody i garaż. Podniesienie górnej części pozwala na przeniesienie zabawy do części mieszkalnej, która obejmuje kuchnię, sypialnię i salon z przezroczystą podłogą. Do zestawu dołączony jest skuter wodny oraz banan do holowania i całe mnóstwo niezbędnych akcesoriów, m.in. koło ratunkowe i płetwy. Zabawa w luksusowy rejs? A może podróż dookoła świata? Dlaczego nie! Tata z pewnością okaże się doskonałym przewodnikiem.

Prawdziwym miłośnikom układania klocków spodoba się z pewnością zestaw „Wyciąg narciarski w zimowym kurorcie” z serii LEGO® Friends®. Złożenie klocków w jedną całość będzie dla dziewczynki prostsze, jeśli pomoże jej w tym tata. To też doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu i spokojną rozmowę. A efekt? Zimowy kurort w Hartlake City! Restauracja na szczycie góry, stok z funkcją zjeżdżania, wyciąg narciarski, wypożyczalnia nart, ścianka wspinaczkowa, a nawet figurka niedźwiadka, który ma własną jaskinię. Mapa szlaku pomoże odnaleźć się w tych zimowych atrakcjach i zapewni zabawę na wiele godzin.

3. Klocki z serii LEGO® Elves®

Z kolei pasjonaci świata fantazji mogą zainteresować się serią LEGO® Elves®. Jeśli więc tata uwielbia fantasy, może przy użyciu tych klocków zarazić swoją pasją córkę. To też świetna okazja, by swobodnie wejść do świata pełnego smoków i elfów. Tu nie ma żadnych ograniczeń.

Pomoc dorosłego przyda się przy budowaniu „Magicznego Zamku Ragany” z serii LEGO® Elves®. To tam właśnie wybrały się Naida i Aira, by poznać intrygi, w które zamieszana jest Regana. Potrzebują pomocy, by rozwikłać zagadki i nie dać się zamknąć w lochach. W tej budowli wiele jest tajemniczych zakamarków i niebezpiecznych miejsc. To prawdziwe siedlisko pułapek. Potrzeba wiele sprytu, by wyjść z niego bezpiecznie.

Zobacz film: "LEGO® Elves®"

Zabawa ojca z córką wcale nie musi być nudna. Wymyślanie fantastycznych przygód z pewnością będzie również dla taty świetną rozrywką. Córka z kolei może okazać się dużo lepsza w układaniu drobnych elementów. Na pewno poczuje się dowartościowana, gdy większe ręce taty nie będą w stanie złożyć dwóch klocuszków, a ona sprytnie sobie z tym poradzi.

Układanie klocków sprzyja nie tylko rozwijaniu umiejętności manualnych, ale również prowadzeniu długich rozmów. Dzięki temu rodzic może bliżej poznać swoje dziecko, zyskać jego zaufanie i akceptację. To niezwykle ważne, bo pozwala zbudować relację opartą na solidnych fundamentach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.