Kolorowanki z dinozaurami – przyczyny popularności, rozwój dziecka

Kolorowanki z dinozaurami są bardzo lubiane przez dzieci. Można powiedzieć, że dzieci lubią kolorowanki z dinozaurami głównie dlatego, że uważają dinozaury po prostu za fajne. Jednak nie zawsze kolorowanki z dinozaurami są dobrym wyborem. Dlatego, zanim zaproponujemy dziecku kolorowanki z dinozaurami, warto wziąć pod uwagę wiek i dojrzałość dziecka.

Zobacz film: "Jak pomóc dziecku rozwijać zmysły?"

spis treści

1. Kolorowanki z dinozaurami - przyczyny popularności

Kolorowanki z dinozaurami najczęściej są według dzieci po prostu fajne. Jednak jeśli zagłębimy się w temat, można uzyskać od dzieci zaskakujące odpowiedzi:

  • dla niektórych dzieci dinozaury są fascynujące. Nie raz słyszą bajki o smokach i często jest to przyczyna zainteresowania dziecka kolorowankami z dinozaurami. Kolorowanki z dinozaurami przedstawiają stworzenia, których dzieci się trochę boją. Jednocześnie mają świadomość, że smoki z kolorowanek z dinozaurami już dawno wymarły, dzięki czemu nie są już aż tak straszne i budzą z nich zainteresowanie;

  • bardzo często kolorowanki z dinozaurami przedstawiają postacie z lubianych przez dzieci bajek jak np. bajki "Denver Ostatni Dinozaur";

  • dzieci są również zachęcane do kolorowanek z dinozaurami po wizycie w muzeum lub obejrzeniu filmów typu "Noc w muzeum". Choć dotyczy to starszych dzieci to jednak uzyskanie informacji o prawdziwych dinozaurach żyjących na ziemi miliony lat temu, sprawia, że dzieci chcą poznać wygląd dinozaurów i chętniej sięgają po kolorowanki z dinozaurami;

  • inspiracją do kolorowanek z dinozaurami są również wizyty w parkach rozrywki jak np. Bałtowski Kompleks Turystyczny. Po takiej wizycie dzieci chętniej wybierają kolorowanki z dinozaurami;

  • dzieci lubią różnorodność. Kolorowanki z dinozaurami dają ogrom możliwości. Nie tylko każda strona kolorowanki z dinozaurami przedstawia różne dinozaury, ale każdy z nich ma inny kolor. Co ważne kolorowanki z dinozaurami pozwalają dziecku na odrobinę szaleństwa, nikt im nie zabroni pomalować dinozaura np. na różowo.

Jak stymulować rozwój dziecka w pierwszym roku jego życia?
Jak stymulować rozwój dziecka w pierwszym roku jego życia?

Rozwój dziecka można aktywnie wspierać już w pierwszym roku życia za pomocą właściwej diety mamy karmiącej...

zobacz galerię

2. Kolorowanki z dinozaurami - rozwój dziecka

Kolorowanki z dinozaurami są doskonałym sposobem na rozwój umiejętności manualnych dziecka. Według wielu ekspertów kolorowanki z dinozaurami, jak i każde inne są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego rodzice powinni poświęcić odrobinę uwagi i czasu, aby zainteresować dziecko np. kolorowankami z dinozaurami. Dzieci jednak zazwyczaj same sięgają po kolorowanki.

Dzięki kolorowankom dziecko łatwiej i szybciej nauczy się pisać. To właśnie m.in. dzięki kolorowankom z dinozaurami dzieci uczą się pilnować wyznaczonej linii oraz dokładnie wypełniać dane pole kolorem, tak aby nie wyjechać poza nie kredką. Kolorowanki z dinozaurami sprawią również, że dziecko szybciej opanuje kontrolowanie ruchów ręki i łatwiej mu będzie nauczyć się pisać pojedyncze literki.

ZOBACZ TAKŻE:

Ponadto kolorowanki z dinozaurami rozwijają kreatywność. Dzięki kolorowankom z dinozaurami dziecko uczy się skupiać uwagę przez dłuższy czas na określonym zadaniu. Kolorowanki z dinozaurami rozwijają również twórcze myślenie i wyobraźnię.

Nie należy również zapominać, że każda kolorowanka, a więc również kolorowanki z dinozaurami uczą dziecko rozpoznawać kolory, kształty i różne postacie, zwierzęta, czy np. dinozaury.

Na szczęście w dzisiejszych czasach rodzice nie muszą już kupować gotowych kolorowanek. Wystarczy dostęp do internetu, aby w każdej chwili wydrukować dziecku np. ciekawą kolorowankę z dinozaurem. W ten sposób zarówno dzieci, jak i rodzice mają ogromny wybór kolorowanek z dinozaurami, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.