Trwa ładowanie...

Nietypowy poród. Kobieta urodziła w samochodzie dziecko w worku owodniowym

Dziecko przyszło na świat w płynie owodniowym
Dziecko przyszło na świat w płynie owodniowym (Facebook)

Nie dość, że Raelin Scurry urodziła dziecko na przednim siedzeniu swojego samochodu, to niemowlę przyszło na świat w worku owodniowym. Taki poród jest niezwykle rzadkim zdarzeniem. Według statystyk dochodzi do niego tylko raz na 80 000 urodzeń.

spis treści

1. Poród w samochodzie

Raelin Scurry z Pensylwanii nie spodziewała się, że urodzi dziecko w 29. tygodniu ciąży. Myślała, że dokuczają jej skurcze Braxtona Hicksa, które charakteryzują się tym, że występują w połowie i pod koniec ciąży.

Kiedy jednak skurcze stały się bardziej intensywne, zdecydowała się udać do szpitala. Raelin nie zdążyła jednak dotrzeć na porodówkę i urodziła w samochodzie.

Zobacz film: "Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban o bezpieczeństwie na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych"

Była zdumiona, kiedy zdała sobie sprawę, że jej dziecko jest nadal owinięte workiem owodniowym.

"Na początku dziecko było spokojne i jedyne, co mogłam w tym czasie zrobić, to modlić się, by wszystko było w porządku. Minęło około siedmiu minut, zanim dotarliśmy do szpitala" - relacjonowała kobieta.

Dziecko przyszło na świat w płynie owodniowym
Dziecko przyszło na świat w płynie owodniowym (Facebook)

2. Dziecko jest całe i zdrowe

Porody takie, mimo że są niezwykle rzadkie, nie są niebezpieczne. Płyn owodniowy stanowi naturalne środowisko życia dla rozwijającego się przez dziewięć miesięcy płodu. Płyn owodniowy razem z noworodkiem znajduje się w szczelnie zamkniętym worku, który tworzą błony płodowe. Wody płodowe są dla noworodka przede wszystkim ochroną i amortyzacją przed wstrząsami i czynnikami mechanicznymi z zewnątrz.

Noworodek jest cały i zdrowy
Noworodek jest cały i zdrowy (Facebook)

Podczas porodu worek z płynem owodniowym zwykle pęka, a płyn wypływa z pochwy, co określa się mianem "odejścia wód".

Poród dziecka w worku owodniowym jest niezwykle rzadki, występuje średnio raz na 80 000 urodzeń. Występuje częściej podczas cesarskiego cięcia niż porodu drogami natury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze