Trwa ładowanie...

Kiedy mama powinna pierwszy raz nakarmić dziecko piersią ?

Optymalnie jest, jeśli pierwszy raz nakarmisz swoje dziecko bezpośrednio po porodzie (w pierwszej godzinie). Zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka ma to ważne znaczenie emocjonalne, ale dla noworodka równie ważny jest aspekt zdrowotny tego wczesnego, pierwszego posiłku.

Zobacz film: "Profesor prawa o porówaniu karmienia piersią do puszczania bąków"

Pamiętaj, że dziecko bezpośrednio po urodzeniu powinno pozostać z Tobą do zakończenia pierwszego karmienia piersią.

Badanie lekarskie, ważenie, mycie i inne zabiegi mogą poczekać, jeżeli lekarz uzna, że stan Twój i dziecka na to pozwala.

Zobacz także:

1. Kto może Ci pomóc w karmieniu piersią?

W razie problemów i wątpliwości związanych z karmieniem piersią poszukaj pomocyprofesjonalnych pracowników opieki zdrowotnej znających zagadnienia laktacji i karmienia piersią (personel poradni laktacyjnych).

Pamietaj, żeby nie zwlekać z udaniem się do poradni laktacyjnej, bo każdy dzień zwłoki w poszukiwaniu fachowej pomocy zwykle skutkuje kaskadowym narastaniem trudności i zmniejsza szanse na ich rozwiązanie, co może doprowadzić do sięgnięcia po mleko sztuczne i przerwanie karmienia piersią.

Następny artykuł: Laktacja
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.