Trwa ładowanie...

Karmienie piersią dziełem sztuki?

Przedstawienie karmienia piersią jako dzieła sztuki? Dlaczego nie! Na portalach społecznościowych kobiety publikują swoje zdjęcia zmodyfikowane w aplikacji PicsArt. To sposób na promocję naturalnego sposobu karmienia.

Zobacz film: "Karmienie piersią"

Brelfie, czyli zdjęcie zrobione podczas karmienia piersią, stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Na umieszczenie tego rodzaju pamiątki na portalach społecznościowych decydowały się aktorki, modelki, piosenkarki. Cel? Pokazanie piękna kamienia piersią.

Od niedawna w sieci pojawiają się zdjęcia przerobione w aplikacji PicsArt, która służy do edycji fotografii.

Zdjęcie przerobione w aplikacji PicsArt
Zdjęcie przerobione w aplikacji PicsArt (https://www.instagram.com/p/BOglexIhfr0/)

1. Zdjęcia małego cudu

Do stworzenia małego arcydzieła wykorzystywana jest modyfikacja „Tree of Life” („Drzewo życia”).

Przeczytaj koniecznie

Popularność aplikacji wynika z chęci pokazania światu piękna karmienia piersią. Ma również oswoić ludzi z tym tematem, pokazując, że nie ma to nic wspólnego z wulgarnością.

Zdjęcie przerobione w aplikacji PicsArt
Zdjęcie przerobione w aplikacji PicsArt (https://www.instagram.com/p/BOgT5v4gY2z/)

Co jakiś czas bowiem wraca dyskusja na temat karmienia piersią w miejscach publicznych i publikacji brelfie na portalach społecznościowych. Zdarzały się sytuacje, w których zdjęcia tego rodzaju były usuwane z Facebooka czy Instagrama, gdyż uznawano jest za obsceniczne i zbyt intymne.

Kobiety postanowiły więc zadziałać na rzecz wolności karmienia. Publikują w sieci zdjęcia przerobione w aplikacji i podpisują je hashtagiem #normalizebreastfeeding.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.