Trwa ładowanie...

Jeżeli nakarmiłaby dziecko mlekiem z butelki, nadal by żyło. Matka przestrzega innych

Landon miał zaledwie kilka dni, gdy zmarł z powodu niedożywienia. Teraz obchodziłby swoje piąte urodziny. W związku z rocznicą śmierci swojego ukochanego synka, matka postanowiła podzielić się swoją tragiczną historią z innymi. Okoliczności utraty dziecka wyciskają łzy.

Zobacz film: "Specjaliści biją na alarm. Tylko połowa Polek karmi noworodka piersią dłużej niż dwa miesiące"

1. "Przygotowani" do rodzicielstwa

Jillian przez długi czas zastanawiała się, czy opowiedzieć swoją historię. Bała się tego, co powiedzą inni. Odważyła się dopiero teraz, po kilku latach od tragedii. Kobieta uznała, że dzięki jej opowieści, uchroni innych rodziców od tego, co sama przeżyła.

Przed narodzinami Landona, Jullian i jej mąż robili wszystko, by przygotować się do rodzicielstwa. Wzięli udział we wszystkich zajęciach dla młodych rodziców, przeczytali najlepsze poradniki. "Byliśmy gotowi. A przynajmniej tak myśleliśmy...." - mówiła Jillian. I dodaje, że w każdej książce podkreślano, jak ważne jest karmienie piersią. Rodzice podjęli nawet decyzję o porodzie w szpitalu przyjaznym dzieciom, w którym lekarze nastawieni są tylko i wyłącznie na karmienie naturalne.

Kobieta tylko przez kilka dni cieszyła się ze swojego synka
Kobieta tylko przez kilka dni cieszyła się ze swojego synka (Yahoo)

Landon przyszedł na świat dzięki cesarskiemu cięciu. Jillian od pierwszych chwil karmiła go naturalnie. Specjaliści od laktacji uważali nawet, że malec świetnie sobie radził. Podejrzewali jednak, że kobieta może mieć pewne problemy z laktacją.

Jillian starała się jak mogła. Zastanawiało ją jednak, dlaczego jej mały chłopiec nieustannie płacze. Malec przerywał tylko, gdy kobieta go przystawiała do piersi. W rezultacie syn ciągle musiał być przy niej.

Zobacz też:

Bezpieczeństwo w podróży jest najważniejsze

2. Zmarł z głodu

Kobieta ufała swoim lekarzom i pielęgniarkom. To w końcu oni pomogli jej urodzić syna. Tym bardziej, że Landon był jej pierwszym dzieckiem. "Ale myliłam się. Dopiero teraz nauczyłam się, żeby w kwestii wychowania swojego dziecka ufać tylko i wyłącznie sobie" - dodała Jillian.

Sprawdź również:

Jak przystosować mieszkanie do potrzeb osoby starszej?

Zaledwie po 53 godzinach od narodzin, Landon stracił niemal 10 proc. swojej masy urodzeniowej. Pomimo tego, wypisano go ze szpitala. Kobieta karmiła go piersią, z której nie leciało mleko. Po 12 godzinach spędzonych w domu u chłopca doszła do zatrzymania akcji serca. Noworodek był ekstremalnie odwodniony.

Landon zasnął podczas "karmienia" piersią. Przestał reagować na sygnały z otoczenia, stał się niebieski. Od razu przetransportowano go do szpitala. Po 15 dniach podtrzymywania go przy życiu, noworodek zmarł.

Landon był ich pierwszym dzieckiem
Landon był ich pierwszym dzieckiem (Yahoo)

"Czy wiesz, że noworodki nie powinny płakać przez cały czas? Powinny jeść, spać i brudzić pieluszki. Nie miałam pojęcia, że synek płakał z głodu..." - żali się Jillian.

Jeden z lekarzy powiedział jej wtedy: "Oczywiście, że karmienie piersią jest najlepsze. Spróbuj jednak z butelką. W ten sposób dowiesz się, czy dziecko zjadło wystarczająco dużo, czy jednak ma ochotę na więcej".

Landon obchodziłby teraz piąte urodziny
Landon obchodziłby teraz piąte urodziny (Yahoo)

Porada jednak przyszła za późno. Jillian oddałaby wszystko, by cofnąć czas. Pięć lat później kobieta nadal odczuwa wyrzuty sumienia. Pyta samą siebie, jak wyglądałoby jej życie, gdyby tylko nakarmiłaby dziecko z butelki.

Karmienie piersią - jak prawidłowo karmić piersią?
Karmienie piersią - jak prawidłowo karmić piersią? [9 zdjęć]

Karmienie piersią to najcudowniejsza chwila w życiu debiutującej mamy. Tuląc swojego maluszka przekazujesz

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.