Trwa ładowanie...

Jak ochłodzić pokój dziecka? W aptece znajdziesz rozwiązanie za 5 złotych

 Maria Krasicka
04.07.2022 17:50
Upały są uporczywe zwłaszcza dla małych dzieci. Jak schłodzić pokój dziecka?
Upały są uporczywe zwłaszcza dla małych dzieci. Jak schłodzić pokój dziecka? (GettyImages)

Lato w pełni, a co za tym idzie – upały, które zwłaszcza dla małych dzieci są bardzo męczące. Dlatego też rodzice szukają wszelkich sposobów, by ulżyć maluchom i schłodzić pomieszczenia, w których przebywają. Jednak jak nie doprowadzić do przeziębienia? Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów na schłodzenie mieszkania.

1. Uporczywy upał a dzieci

Polskie lato ma dwa tryby: albo są to zimne, deszczowe dni (zazwyczaj, kiedy wyjeżdżamy na upragnione wakacje), albo mordercze upały, gdy akurat czas spędzamy w nagrzanych mieszkaniach. Niestety zwłaszcza dla dzieci wysoka temperatura jest bardzo męcząca, a rodzice, chcąc im ulżyć, sięgają po standardowe rozwiązania takie jak: wiatrak, czy przeciągi.

Jednak takie działanie może bardzo szybko doprowadzić do przeziębienia i zaprzepaszczenia wszystkich wakacyjnych planów. Zatem jak schłodzić pokój dziecka?

Istnieją pewne nieinwazyjne sposoby, którymi dzielą się mamy w mediach społecznościowych. Część z nich jest bardzo prosta do wykonania.

2. Jak schłodzić pokój dziecka?

Po pierwsze: wietrzenie pomieszczeń powinno się odbywać jedynie wieczorem. W ciągu dnia może bowiem do pokoju wpaść rozgrzane powietrze i jeszcze bardziej podwyższyć odczuwalną temperaturę. Warto też pamiętać, by przed otwarciem okien zgasić światło, lub zaopatrzyć się wcześniej w moskitiery - pozwoli to uniknąć nieproszonych gości.

Natomiast w ciągu dnia warto zamontować w oknie folię termiczną (koc termiczny). Z łatwością można ją nabyć w każdej aptece za kilka złotych, a jej właściwości sprawiają, że odbija światło i zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia. Jednak by do tego doszło, trzeba skierować ją srebrną stroną na zewnątrz.

Z kolei dobrym rozwiązaniem na lata, jest zainwestowanie w mocne zasłony zaciemniające, które odbijają światło. Dzięki specjalnej powłoce pokój się nie nagrzewa i można przetrwać do wieczora, by wreszcie wywietrzyć mieszkanie. Koszt takich zasłon waha się od około 30 do 100 złotych.

Warto także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu powietrza. Bez względu na to, czy ustawimy nawilżacz, miski z wodą, czy suszarkę z praniem – odczujemy zmianę. No i najważniejsza kwestia: podczas upałów bezwzględnie należy pamiętać o nawodnieniu!

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze