Trwa ładowanie...

Fit mama z Kanady zadziwia internautów. "Czas się dla niej zatrzymał"

 Maria Krasicka
26.11.2020 11:03
Fit mama
Fit mama (Facebook)

47-letnia Alicia Schoroth nigdy nie była w dobrej formie. Po tym, jak straciła ojca po długiej walce z cukrzycą, kobieta postanowiła pracować nad swoim ciałem. Teraz ma sylwetkę, której pozazdrościłaby nie jedna młodsza kobieta. Internauci uważają, że czas się dla niej zatrzymał.

spis treści

1. Droga do zdrowia

Mając 26 lat zdrowie i sprawność Alicii były w rozsypce. Kiedy była na uniwersytecie unikała zajęć sportowych jak ognia. Wtedy też zmarł jej tata z powodu komplikacji związanych z cukrzycą. Alicia zrozumiała, że nadszedł czas, aby zmienić swoje postępowanie.

"Zdałam sobie sprawę, że muszę skupić się na swoim zdrowiu i kondycji. Jako dziecko miałam nadwagę i walczyłam z zaburzeniami odżywiania. Przez całe życie walczyłam ze swoją wagą. Jestem taka dumna, że dziś, w wieku 47 lat, czuję się i wyglądam najlepiej" – powiedziała Alicia.

Zobacz film: "Fit porady: jak udało mi się schudnąć?"

Kobieta kontynuowała treningi przez 20 lat, a w wieku 42 lat wzięła udział w swoich pierwszych zawodach fitness.

Alicia nie wgląda na swoje lata
Alicia nie wgląda na swoje lata (Facebook)

"Jestem silna i mam tyle energii. Czuję też, że mój zdrowy tryb życia zahamował proces starzenia. Cieszę się, że mogę być pozytywnym przykładem dla kobiet po 40. roku życia, pokazując, że wiek nie ma znaczenia i wszystko jest możliwe" - dodała.

Po narodzinach jej syna w 2014 roku zrezygnowała z pracy w banku, aby założyć HER Power Lifestyle, a jej konto na Instagramie ma 24 tys. obserwujących. Alicia została nawet osobistym trenerem, koncentrując się na pomaganiu kobietom w średnim wieku w osiąganiu ich celów. Kobieta regularnie dzieli się swoimi zdjęciami w porównaniu z jej młodszymi latami, co skłania ludzi do twierdzenia, że się nie starzeje.

Porównanie zdjęć Alicii
Porównanie zdjęć Alicii (Facebook)

"Nasze ciała inaczej reagują na ćwiczenia i jedzenie. To, co działało w wieku 20 lat, już nie działa. Kobiety po 40. roku życia muszą skupić się na większej ilości chudego białka, dużej ilości zdrowych tłuszczów, większej ilości zielonych warzyw liściastych i warzywach bogatych w błonnik. Wyeliminuj przetworzoną żywność, rafinowane cukry oraz nabiał i gluten, które są wysoce zapalne".

Większość kobiet boi się tłuszczów. Zdrowe tłuszcze powinny stanowić dużą część naszej diety, ponieważ pomagają w utrzymaniu równowagi hormonalnej. Jesteśmy również bardziej wrażliwi na węglowodany. Większość osób nie je wystarczająco dużo, aby zbudować lub utrzymać beztłuszczową masę mięśniową, co ma kluczowe znaczenie w przypadku starzenia się lub zjada zbyt dużo szkodliwych produktów.

2. Obawa przed starzeniem

Alicia powiedziała, że kobiety obawiają się, że z wiekiem przybierają na wadze, szczególnie w okolicach brzucha. Kobieta uważa, że można temu zaradzić przy odpowiedniej ilości ćwiczeń i dobrej diecie. Potwierdzają to znaczące badania.

"Opracowałam swoje programy pod tym kątem i sprawiłam, że moi klienci śpią lepiej, tracą na wadze, nabierają masy mięśniowej, a problemy takie jak uderzenia gorąca lub nocne poty zmniejszają się lub całkowicie się kończą" - powiedziała.

Alicia
Alicia (Facebook)

Kobieta zachęca wszystkich do zaprzestania życia w strachu przed starzeniem się. Uważa, że zamiast żyć w strachu, lepiej jest iść naprzód i nadal prowadzić najlepszy i najzdrowszy styl życia, aby starzeć się najlepiej, jak tylko można.

"Musimy przyjąć życie takie, jakie jest i żyć chwilą. Martwienie się o coś, czego nie możemy zmienić, powoduje tylko większy stres; co prowadzi do problemów zdrowotnych. Ćwicz (podnoś ciężary), śpij, pij wodę, jedz zdrową żywność i miej pozytywne nastawienie. Zawsze dbaj o swój umysł, ciało i duszę" - dodała Alicia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze