Trwa ładowanie...

Dziewięciolatek umiera na nowotwór. W tym roku święta Bożego Narodzenia świętuje w listopadzie

Jacob Thompson jest zwykłym dziewięciolatkiem. Uwielbia grać w Minecrafta i układać klocki Lego. To wielki fan "Gwiezdnych Wojen". Jest jednak coś, co różni go od większości rówieśników. Chłopak umiera na ciężki nowotwór. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia ta rodzina postanowiła więc obchodzić w listopadzie.

Zobacz film: "Tak w Krakowie jedzą dzieci chore na raka"

1. Jacob kocha się wygłupiać

Jacob ma wiele pasji. Lubi robić zdjęcia, śpiewać. Jak każde dziecko, uwielbia też wygłupy. "Nade wszystko jednak kocha pingwiny" - mówi Tary Artinyan, macocha chłopca.

Gdy Jacob miał pięć lat, stwierdzono u niego neuroblastomę, nowotwór uważany przez lekarzy za najbardziej niebezpieczny. Obecnie guz chłopca jest w czwartym, najcięższym stadium.

Marzeniem chłopca są kartki świąteczne z pingwinami
Marzeniem chłopca są kartki świąteczne z pingwinami (Facebook @JacobOrangePenguin)

Na początku października rodzina małego pacjenta usłyszała, że Jacobowi został tylko miesiąc życia. Jego organizm powoli umiera, a lekarze nie są już w stanie nic zrobić. Właśnie dlatego postanowili, że przyspieszą tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Wraz z Jacobem będą obchodzić je już w listopadzie. Wiedzą, jak chłopiec uwielbia gwiazdkę.

2. Ostatnia gwiazdka

Umierający dziewięciolatek ma jednak jeszcze jedno marzenie do spełnienia. Chciałby dostać kartki świąteczne od ludzi z całego świata. Jego macocha zdecydowała się je spełnić. Z tą prośbą zgłosiła się do CNN. O jakich kartkach szczególnie marzy chłopak? O takich, które przedstawiają pingwiny, czyli jego ulubione zwierzęta.

Jacobowi został miesiąc życia
Jacobowi został miesiąc życia (Facebook @JacobOrangePenguin)

"Jacob otrzymał kilka kartek na halloween. Gdy je otwierał, cieszył się jak gdyby to były najlepsze prezenty. Na jego twarzy zagościł duży uśmiech" - mówiła w wywiadzie macocha chłopca.

"Te kartki rozjaśniły jego dzień. Był bardzo podekscytowany czytając, co ludzie do niego piszą" - dodał Roger Guay, ojciec Jacoba.

Objawy nowotworów u dzieci
Objawy nowotworów u dzieci [5 zdjęć]

Nowotwory stanowią drugą, zaraz po zatruciach i wypadkach, przyczynę śmierci u dzieci. Rocznie w Polsce...

zobacz galerię

3. Groźny nowotwór

To czwarty rok walki Jacoba z neuroblastomą. Pomimo bólu i cierpienia, chłopiec jest niezwykle dzielny. Bardziej dojrzały niż rówieśnicy. "Niektórzy mówią, że ma starą duszę. I ja w to wierzę. Jacob nauczył nas mnóstwa rzeczy o życiu i innych ludziach. Dokonał wiele, a ma dopiero dziewięć lat" - czytamy na stronie "GoFundMe".

Już po pięciu dniach od ogłoszenia o kartkach świątecznych dla Jacoba, chłopiec otrzymał ponad 100 listów. Są życzenia z Holandii, Australii, Danii, a nawet z Antarktydy.

My też możemy wysłać kartkę świąteczną Jacobowi. Wystarczy przesłać ją na adres:

Jacob Thompson c/o Maine Medical Center 22 Bramhall Street Portland, ME 04102 USA

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.