Trwa ładowanie...

Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada? Co kupić?

 Agnieszka Gotówka
28.07.2021 23:36
Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada? Co kupić?
Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada? Co kupić? (pixabay.com)

Dzień Chłopaka 2021 będziemy obchodzić 30 września. Świętują najczęściej uczniowie w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Dorosła część społeczeństwa woli obchodzić to nieoficjalne święto 10 marca.

spis treści

1. Dzień Chłopaka 2021. Jaka jest jego historia?

Dzień Kobiet to uznane na całym świecie święto. Pozazdrościli nam go mężczyźni i pod koniec lat 90. XX w. zaczęli obchodzić Dzień Chłopaka. Po raz pierwszy uroczystości z tego tytułu odbyły się 19 listopada w Trynidadzie i Tobago.

Żadna ze światowych organizacji nie uznała jednak tej daty oficjalnie. Stąd w niektórych krajach męska cześć społeczeństwa świętuje też w inne dni, m.in. 10 marca, 30 września i 19 listopada.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

Przeczytaj również:

W Polsce nastąpił wyraźny podział na Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny. Pierwsze święto obchodzone jest pod koniec września i celebruje go najczęściej tylko młodsza część społeczeństwa. Z kolei z życzeniami do mężczyzn możemy udać się 10 marca. Data zbliżona do Dnia Kobiet nie jest przypadkowa. W założeniu święto miało być symbolem równowagi płci.

2. Dzień Chłopaka 2021. Jakie prezenty wybrać?

Jeśli mowa o najmłodszych, a więc uczniach szkół podstawowych, to w ich przypadku w Dzień Chłopaka wręcza się drobne upominki. Mogą być spersonalizowane, np. kubki z imieniem, lub bez osobistych nawiązań. W niektórych szkołach praktykuje się wręczanie dyplomu lub medalu Super Chłopaka. To bardzo ciekawa inicjatywa, która wzmacnia samoocenę dzieci i łączące ich koleżeńskie więzy.

Przeczytaj również:

Z kolei nieco inaczej wygląda celebracja Dnia Chłopaka w szkołach średnich. Dziewczyny również wręczają kolegom upominki, np. spersonalizowane długopisy, książki lub vouchery na niewielkie kwoty.

Dzień Chłopaka warto też świętować w domu z dzieckiem. Syna można zabrać na lody lub do kina. Dla dzieci każda okazja jest dobra, by celebrować codzienność. Dla nas to też możliwość, by zwolnić i na kilka godzin zapomnieć o obowiązkach.

3. Życzenia na Dzień Chłopaka

Jeśli chcemy wręczyć dziecku kartkę z życzeniami z okazji Dnia Chłopaka, możemy napisać w niej m.in. takie wierszyki:

"Fajny z Ciebie chłopiec, dla mnie najfajniejszy, A dziś Dzień Chłopaka, stąd ten miły wierszyk. Bądź zdrowy, szczęśliwy, z życia ciesz się nieprzerwanie, Niech Twoje dzieciństwo będzie tęczą malowane".

"Dla Super Chłopca najlepsze życzenia: zdrówka, radości, marzeń spełnienia, snów kolorowych, radości wiele i niech otaczają Cię przyjaciele".

"Chłopaka dzisiaj dzień, Wszystkie smutki idą w cień, Więc przyjmij najlepsze życzenia: Spełnienia marzeń i powodzenia. I że jesteś ważny, pamiętaj Nie tylko w dniu swojego święta"!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze