Trwa ładowanie...

Dzień Kobiet 2021. Jaki prezent wybrać?

 Ewa Rosiecka
01.03.2021 12:04
Dzień Kobiet 2021. Jaki prezent wybrać?
Dzień Kobiet 2021. Jaki prezent wybrać? (GettyImages)

Dzień Kobiet w Polsce obchodzimy od czasów PRL, jednak mało kto wie, że na świecie zostało ustalone jeszcze na początku ubiegłego wieku, z inicjatywy socjalistów. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, mężczyźni w tym dniu obdarowują bliskie kobiety miłymi prezentami i życzeniami. Kiedy wypada Dzień Kobiet? Jaki podarunek wybrać, aby sprawić przyjemność swojej żonie, córce lub siostrze? Sprawdź!

spis treści

1. Krótka historia Dnia Kobiet

Dzień Kobiet w Polsce zyskał popularność w czasie PRL-u. Na świecie pierwszy raz obchodzony był 18 lutego 1909 roku w USA, zapoczątkowany przez Socjalistyczną Partię Ameryki, po głośnych nowojorskich protestach kobiet, które domagały się równouprawnienia w miejscu pracy.

Za pierwowzór Święta Kobiet uznawane są rzymskie matronalia, w starożytności przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z kultem macierzyństwa i płodności. W tym czasie panowie obdarowywali prezentami swoje wybranki. Święto to obchodzone było przez wszystkie kobiety, nie tylko bogate i zamężne, ale także biedniejsze panny, a nawet prostytutki i niewolnice.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

W 1910 roku podczas zjazdu Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze ustanowiono Międzynarodowy Dzień Kobiet, nie wskazując jednocześnie konkretnej daty. W 1911 roku Szwajcaria, Dania, Niemcy i Austria obchodziły je po raz pierwszy 19 marca.

Dziś Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie w marcu. Wyjątkiem jest Tunezja, która w przeciwieństwie do większości państw świętuje je 13 sierpnia.

Prezent na dzień kobiet dla miłośniczki dobrej kawy
Prezent na dzień kobiet dla miłośniczki dobrej kawy

Dzień kobiet to świetna okazja, by pokazać bliskim nam paniom, że o nich pamiętamy. Zamiast kwiatów

przeczytaj artykuł

2. Kiedy w Polsce obchodzimy Dzień Kobiet?

W Polsce zwyczaj hucznego świętowania Dnia Kobiet stał się popularny w Polsce za czasów PRL. Można powiedzieć nawet, że wykorzystywany był do komunistycznej propagandy. Z tego względu do dziś kojarzy się niektórym osobom z socjalistycznym dniem pracy, kiedy to kobiety rzeczywiście były honorowane, ale jedynie te pracujące.

Data Dnia Kobiet w Polsce jest stała - obchodzimy je 8 marca. W 2021 roku dzień ten wypada w poniedziałek.

Jak wybrać prezent dla żony/męża?
Jak wybrać prezent dla żony/męża?

Obdarowywanie się może sprawiać wiele przyjemności obu stronom. Czasami od razu wiemy, z czego ucieszy

przeczytaj artykuł

3. Jaki prezent wybrać na Dzień Kobiet?

Przy wybieraniu prezentu panowie powinni kierować się ważną zasadą: upominek nie może być zbyt praktyczny (z męskiego punktu widzenia). Mówiąc wprost, jeśli sprawimy wybrance prezent w postaci nawet najlepszego kompletu garnków, są małe szanse, że zostanie on właściwie doceniony.

Warto wziąć pod uwagę upodobania partnerki, jej gust i zainteresowania. Powinien sprawić, że poczuje odprężenie, relaks lub ekscytację. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na prezent z okazji Dnia Kobiet - być może będą dla panów inspiracją, która pomoże sprawić wybrance wymarzony podarunek.

Oto nasze propozycje:

  • voucher na wybrany masaż;
  • zapachowe świeczki, lampki;
  • ulubiona książka lub dvd;
  • biżuteria;
  • dobre wino;
  • płyta ulubionego wykonawcy;
  • kwiaty (dobrym rozwiązaniem dla zabieganych jest "Wieczna Róża", która nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, zachowując piękny wygląd i świeżość przez nawet 2 lata);
  • relaksujący zestaw do kąpieli.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze