Trwa ładowanie...

Dzieci zatruły się smoczkami z miodem. Nie powinny ich dostać

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzega przed podawaniem miodu dzieciom poniżej 1. roku życia. Eksperci przypominają o tym, ponieważ w Teksasie do szpitala trafiły cztery niemowlęta zatrute jadem kiełbasianym. Wcześniej dzieci ssały smoczki z miodem.

Zobacz film: "Dlaczego warto pić ocet jabłkowy z miodem?"

1. Smoczki z miodem

Smoczki z dodatkiem miodu, syropu klonowego lub kukurydzianego produkuje się w krajach Ameryki Południowej. Można je kupić także w Meksyku i w sklepach internetowych w Stanach Zjednoczonych. Dodatek słodkiej substancji sprawia, że smoczki są bardziej elastyczne i ''smaczniejsze'', dlatego dzieci chętnie je ssą.

Na forach poświęconych rodzicelstwu można znaleźć też rady, z których wynika, że jeśli dziecko nie chce żuć smoczka, należy namoczyć go w wodzie z miodem. Dzięki temu maluch chętniej będzie z niego korzystał. To bardzo zła rada.

2. Jad kiełbasiany groźny dla dziecka

Eksperci i naukowcy zgodnie przestrzegają przed podawaniem miodu dziecku poniżej 1. roku życia. Jest to niebezpieczne, ponieważ miód może zawierać zarodniki Clostridium botulinum, które mogą rozmnażać się w niedojrzałym układzie trawiennym dziecka i powodować zatrucie jadem kiełbasianym.

Wystarczy niewielkie spożycie miodu z zarodnikami, a u dziecka mogą pojawić się wymioty, biegunka, porażenie mięśni, senność. W skrajnych przypadkach zatrucie jadem kiełbasianym może spowodować śmierć.

3. Niemowlęta w szpitalu

Amerykańska Agencja ds. Żywności i leków (FDA) wydała oświadczenie odnośnie podawania dzieciom miodu po doniesieniach o zatruciach niemowląt jadem kiełbasianym. Przestrzega rodziców przed używaniem smoczków z miodem i apeluje do sklepów internetowych o zaprzestawanie ich sprzedawania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.