Trwa ładowanie...

Czym uzupełniać dietę w 3 trymestrze ciąży? Suplementy diety

Avatar placeholder
16.05.2019 13:57
Czym uzupełniać dietę w 3 trymestrze ciąży? Suplementy diety
Czym uzupełniać dietę w 3 trymestrze ciąży? Suplementy diety (123rf)

Trzeci trymestr ciąży to niezwykle ekscytujący, choć trudny czas. Mamy świadomość, że poród jest już bardzo blisko i cieszymy się na przyjście naszego dziecka na świat. Z drugiej strony odczuwamy większy dyskomfort w miarę jak nasze maleństwo rośnie. Również w tym okresie nie zapominajmy, aby przyjmować suplementy diety w ciąży. Dzięki temu będziemy pewne, że nasze dziecko jest w pełni gotowe do opuszczenia naszego łona.

spis treści

1. Rozwój dziecka w 3 trymestrze ciąży

Okres od 24. do 40. tygodnia to 3 trymestr ciąży. W tym czasie płód potrafi już widzieć i słyszeć, a nawet ssać kciuk i chwytać. Następuje formowanie kości. Kobieta często odczuwa, jak jej dziecko kopie. Pod koniec 3. trymestru płód bardzo szybko rośnie i zwiększa swoją masę.

2. Prawidłowa dieta w 3 trymestrze ciąży

W III trymestrze kobieta powinna spożywać dodatkowe 300 kalorii – w rzeczywistości nie jest to zbyt wiele. Chociaż powiedzenie, że kobieta w ciąży powinna „jeść za dwoje”, nie jest prawdą, odchudzanie się jest tym bardziej niewskazane. Dieta w ciąży powinna składać się z protein, nabiału, owoców, warzyw i węglowodanów obecnych w każdym posiłku. W 3. trymestrze niezwykle ważny jest wapń, potrzebny do formowania kości dziecka. Oczywiście jak zawsze istotne są również witaminy i mikroelementy. Jeśli dostarczasz ich zbyt mało w żywności, wybierz odpowiednie suplementy dla kobiet w ciąży.

3. Suplementy diety w ciąży

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

W związku z tym, że w 3 trymestrze płód potrzebuje więcej wapnia do budowy kości, dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie go w formie suplementu diety. Jeśli twoja dieta nie zapewnia wystarczającej ilości wapnia, płód będzie go pobierał z twoich kości, co grozi ich odwapnieniem. Pamiętaj, że ty również będziesz potrzebowała więcej wapnia do produkowania mleka. Kolejny dobry wybór to witaminy dla kobiet w ciąży. Są one bezpieczne zarówno dla ciebie, jak i dziecka, a dzięki nim masz pewność, że maleństwo dostaje wszystkie niezbędne witaminy, w tym witaminę D.

Suplementy diety w ciąży zwykle zawierają wszystkie witaminy i minerały niezbędne do rozwoju naszego dziecka. Przyjmowanie ich daje nam komfort psychiczny, że naszemu maleństwu niczego nie brakuje.

Następny artykuł: Błędy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.