Czy wiesz, jak dbać o zdrowie stóp twojego dziecka?

Artykuł sponsorowany

„Mamo, proszę, zadbaj o mnie!” – to hasło nowej kampanii edukacyjnej marki Bartek, która towarzyszy wprowadzeniu do sprzedaży wiosennej kolekcji butów dla dzieci. Producent dziecięcego obuwia prowadzi akcję informacyjną dla rodziców, aby przybliżyć im problem nieodpowiedniego doboru obuwia dla dzieci i udzielić praktycznych rad, jak wybrać najlepsze buty dla dziecka.

Profilaktyka zamiast rehabilitacji

Czy wiesz, że 90% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, a później co czwarte starsze dziecko ma wady stóp i kolan? Problemy ze stopami to najczęściej wina nieprawidłowego obuwia. Wybierając buty dla malucha, najczęściej kierujemy się ceną i wyglądem, a mniejszą wagę przykładamy do ich bezpieczeństwa czy stabilności.

Niestety, takie podejście do obuwia dla dzieci może się skończyć poważnymi problemami ze stopami w przyszłości. Dobre buty dla dziecka to inwestycja w jego zdrowie, prawidłową postawę i rozwój. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie cechy powinno mieć idealne obuwie dziecięce.

Dobrze dobrane buty dla zdrowia i komfortu dziecka

Ładne, wygodne i praktyczne buty dla malucha to gwarancja, że dziecko będzie się w nich czuło komfortowo, a przy okazji stopy malucha będą odpowiednio zabezpieczone. O czym należy pamiętać, wybierając buty dla dziecka?

Przestrzegając kilku prostych zasad, na pewno uda nam się znaleźć idealne buty dla naszego smyka. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że buty powinny być dłuższe od stopy dziecka o ok. 6–8 mm. Czubek buta nie może być zbyt wąski, ponieważ palce nie mogą być zgniecione, tylko swobodnie mieścić się wewnątrz buta. Poza tym ważna jest też wysokość obcasa – u małych dzieci może to być ok. 5 mm, a u starszych nie powinna przekraczać 35 mm.

Wygląd buta jest istotny dla rodziców i dzieci, ale jeszcze ważniejsza jest podeszwa. Buty dla dzieci powinny mieć elastyczne spody, które nie ograniczają ruchów. Podeszwa powinna też być antypoślizgowa, by dziecko mogło się bezpiecznie bawić.

W zakrytym obuwiu można dodatkowo wspomóc prawidłowe ustawienie pięty poprzez zastosowanie sprężystej zakładki usztywniającej tylną część buta. To dobry sposób, aby zapobiegać koślawemu i szpotawemu ustawianiu się pięty dziecka. Zastanawiasz się, czy stosować wkładki ortopedyczne w butach twojego malucha? Eksperci zgodnie twierdzą, że wkładki ortopedyczne powinny być stosowane tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebne. Przy zdrowych stopach mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Wybierając buty dla pociechy, warto też zwrócić uwagę na tworzywa, z których je wykonano. Miękki i elastyczny materiał lepiej dopasowuje się do kształtu stopy dziecka, a przez to buty są wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Dla naszych maluchów dobrze jest, gdy materiał pochłania i odprowadza pot z wnętrza butów. Dzięki temu unikniemy odparzeń i rozwoju bakterii wywołujących infekcje skóry. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo malucha, buty mogą też posiadać elementy odblaskowe, dzięki którym dziecko jest lepiej widoczne.

Kampania „Mamo, proszę, zadbaj o mnie!” ma na celu zwrócić uwagę rodziców na to, jak ważne dla zdrowia dziecka jest odpowiednie obuwie. Marka „Bartek” przywiązuje dużą wagę do tego, by ich produkty były bezpieczne, stabilne i umożliwiały zdrowy rozwój stóp dziecka. Buty „Bartek” mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i cieszą się zaufaniem wśród rodziców, którzy polecają je innym.

Sylwia Stachura, 10 miesięcy temu

Ubranka dla dzieci

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 tygodnie temu

2

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Ubranka dla dzieci
Ubranka dla dzieci

Ubranka w pszczele wzory

Ubranka w pszczele wzory

Dzieci w ubraniach we wzorki Maluchy wyglądają uroczo w ubraniach we wzorki. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe Chłopiec w komplecie w pszczele

Ubranka dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp (...) określone właściwości uzależnione od natury problemu zdrowotnego. Obuwie profilaktyczne...

Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka - ubranka, artykuły higieniczne

. Rodzice często kupują ubranka o najmniejszym rozmiarze, a tak naprawdę nie wiadomo do końca, ile dziecko będzie mierzyć po porodzie. Dlatego warto kupić (...) trzeba przed użyciem wyprać i wyprasować. Ubranka...

Ubranka dla dzieci

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

do tego jeszcze ubranka... czasem kilka razy dziennie trzeba zmieniać maluszkowi strój. Uzupełnienie szafy dziecka wiąże się niestety ze sporymi kosztami (...) szczęścia możliwe będzie znalezienie ubranek z metką. Bezpieczeństwo...

Ubranka dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci są szczególnie ważne, by chodzenie w zakupionym obuwiu było wygodne i nie sprawiało bólu. Wybór właściwego rozmiaru butów (...) dla malucha to sprawa niezwykle istotna i wcale niełatwa. Badania naukowe wykazują,...

Ubranka dla dzieci

Buty dla niemowlaka

Buty dla niemowlaka

Wybór bucików dla małego dziecka nie jest prosty. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych butów, zachwalanych przez producentów

Ubranka dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Małe dziewczynki uwielbiają stroić się w ubrania swoich mam. Mali chłopcy chętnie upodabniają się do swoich ojców.

Ubranka dla dzieci

Ubrania dla niemowlaka

Ubrania dla niemowlaka

Wybieranie ubranek dla niemowlaka należy do jednych z najprzyjemniejszych momentów w wychowaniu dziecka. Jest źródłem radości i przyjemności.

Ubranka dla dzieci

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp są równie przygnębiające dla pociech, jak i dla rodziców.

Ubranka dla dzieci

Body dla dzieci

na oryginalne ubranka dla dziecka. Można nabyć jednolite body i zaprojektować własny wzór, np. dodać zdjęcie rodzinne czy śmieszny napis. Pomimo (...) dla malucha, a kolory i wzory ubranek zachęcają do zakupów. Należy...