Trwa ładowanie...

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Każdy rodzić wie, jak dużo siły drzemie w dziecku, któremu trudno jest usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Gnane nieposkromioną wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha buciki to dla niego komfort podczas codziennych zabaw, a dla rodzica pewność, że pociecha zdrowo się rozwija. Kryteria te spełniają dobrze znane w Polsce produkty marki BARTEK.

1. Cechy dobrego obuwia

Wybierając w sklepie buty dla malucha, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, sprawdźmy czy ich długość jest odpowiednia. Ze względu na to, że stopa dziecka rośnie dosyć szybko, a podczas chodzenia nieznacznie przesuwa się do przodu, but powinien być od niej dłuższy o ok 8-10 mm w przypadku obuwia zakrytego i 4-5 mm w przypadku sandałków. Decydując się na zakup sandałów, przekonajmy się, czy czubek jest odpowiednio szeroki i na tyle wysoki, by stopa nie stykała się w podłożem podczas chodzenia. Także szerokość spodu powinna zapewnić stopie wygodne ułożenie. Ważna jest ponadto stabilność. W obuwiu BARTEK zapewnia ją sprężysta zakładka, dzięki której oś pięty ułożona jest odpowiednio w stosunku do osi podudzia.W sandałkach funkcję tę pełni uformowane w spodzie buta zagłębienie, tzw. łoże dla pięty. Obydwa te elementy zapobiegają nieprawidłowemu ustawieniu stopy.

Kolejną bardzo istotną rzeczą, którą należy skontrolować, jest rodzaj podeszwy. Spody muszą być elastyczne, by jak najłatwiej zginały się na linii stawów biegnącej między palcami a śródstopiem. Wybrane modele obuwia BARTEK wyposażone są w umieszczoną w tym miejscu, superelastyczną, wykonaną z miękkiego materiału piankę, która dodatkowo ułatwia zginanie stopy podczas chodzenia. Pamiętajmy także, by wybrany przez nas model nie miał zbyt wysokiego obcasu. W przypadku małych dzieci nie powinien on być wyższy niż 5 mm, 3-4 latków – 10 mm, 5-6 latków 10, a dzieci do 10 roku życia – 25 mm.

Nie zapomnijmy zerknąć na materiały, z których obuwie zostało wykonane. Miękkie tworzywa sprawią, że but łatwiej dostosuje się do kształtu i wielkości stopy, a także ułatwią wchłanianie wydzielanego przez nią potu. Najlepiej sprawdzają się skóry naturalne i wysokogatunkowe tekstylia.

2. Obuwie na zimę

Buty zimowe koniecznie wyposażone być powinny w antypoślizgową podeszwę. Spody w obuwiu firmy BARTEK wykonane są z termoplastycznego kauczuku, który, ze względu na odporność na poślizg i ścieranie, zdecydowanie sprawdza się przy niskich temperaturach. Jednocześnie jest on miękki i elastyczny. Podszewka z membraną Membrana BRTKtex WATERPROOF zapobiega przemoczeniu buta i skutecznie utrzymuje ciepło, a jednocześnie odprowadza nadmiar potu, pozwalając skórze oddychać.

Fakt, że sami nie możemy zmierzyć przeznaczonego dla dziecka obuwia, by przekonać się, że jest ono naprawdę wygodne i bezpieczne sprawia, że wybór odpowiednich bucików staje się jeszcze trudniejszy. Warto zatem sięgnąć po produkty marki godnej zaufania, a taką z pewnością jest firma BARTEK, która nieustannie pracuje nad tym, aby jeszcze lepiej dostosować się do wymagań swoich najmłodszych klientów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.