Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

Artykuł sponsorowany

Każdy rodzić wie, jak dużo siły drzemie w dziecku, któremu trudno jest usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Gnane nieposkromioną wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha buciki to dla niego komfort podczas codziennych zabaw, a dla rodzica pewność, że pociecha zdrowo się rozwija. Kryteria te spełniają dobrze znane w Polsce produkty marki BARTEK.

Cechy dobrego obuwia

Wybierając w sklepie buty dla malucha, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, sprawdźmy czy ich długość jest odpowiednia. Ze względu na to, że stopa dziecka rośnie dosyć szybko, a podczas chodzenia nieznacznie przesuwa się do przodu, but powinien być od niej dłuższy o ok 8-10 mm w przypadku obuwia zakrytego i 4-5 mm w przypadku sandałków. Decydując się na zakup sandałów, przekonajmy się, czy czubek jest odpowiednio szeroki i na tyle wysoki, by stopa nie stykała się w podłożem podczas chodzenia. Także szerokość spodu powinna zapewnić stopie wygodne ułożenie. Ważna jest ponadto stabilność. W obuwiu BARTEK zapewnia ją sprężysta zakładka, dzięki której oś pięty ułożona jest odpowiednio w stosunku do osi podudzia.W sandałkach funkcję tę pełni uformowane w spodzie buta zagłębienie, tzw. łoże dla pięty. Obydwa te elementy zapobiegają nieprawidłowemu ustawieniu stopy.

Kolejną bardzo istotną rzeczą, którą należy skontrolować, jest rodzaj podeszwy. Spody muszą być elastyczne, by jak najłatwiej zginały się na linii stawów biegnącej między palcami a śródstopiem. Wybrane modele obuwia BARTEK wyposażone są w umieszczoną w tym miejscu, superelastyczną, wykonaną z miękkiego materiału piankę, która dodatkowo ułatwia zginanie stopy podczas chodzenia. Pamiętajmy także, by wybrany przez nas model nie miał zbyt wysokiego obcasu. W przypadku małych dzieci nie powinien on być wyższy niż 5 mm, 3-4 latków – 10 mm, 5-6 latków 10, a dzieci do 10 roku życia – 25 mm.

Nie zapomnijmy zerknąć na materiały, z których obuwie zostało wykonane. Miękkie tworzywa sprawią, że but łatwiej dostosuje się do kształtu i wielkości stopy, a także ułatwią wchłanianie wydzielanego przez nią potu. Najlepiej sprawdzają się skóry naturalne i wysokogatunkowe tekstylia.

Obuwie na zimę

Buty zimowe koniecznie wyposażone być powinny w antypoślizgową podeszwę. Spody w obuwiu firmy BARTEK wykonane są z termoplastycznego kauczuku, który, ze względu na odporność na poślizg i ścieranie, zdecydowanie sprawdza się przy niskich temperaturach. Jednocześnie jest on miękki i elastyczny. Podszewka z membraną Membrana BRTKtex WATERPROOF zapobiega przemoczeniu buta i skutecznie utrzymuje ciepło, a jednocześnie odprowadza nadmiar potu, pozwalając skórze oddychać.

Fakt, że sami nie możemy zmierzyć przeznaczonego dla dziecka obuwia, by przekonać się, że jest ono naprawdę wygodne i bezpieczne sprawia, że wybór odpowiednich bucików staje się jeszcze trudniejszy. Warto zatem sięgnąć po produkty marki godnej zaufania, a taką z pewnością jest firma BARTEK, która nieustannie pracuje nad tym, aby jeszcze lepiej dostosować się do wymagań swoich najmłodszych klientów.

Anna Kołodziejczyk, ponad rok temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Zosia samosia

Darkfather • ostatni post około miesiąca temu

1

Histeria

Elciaaaa90 • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. ...

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.

Zakupy dla malucha

Dziecko i pasta do zębów

Dziecko i pasta do zębów

Pasta do zębów odpowiednia dla dziecka O zęby należy dbać od samego początku, czyli od chwili, kiedy się one pojawiają, jednak wiadomo, że pasty i szczoteczki do zębów muszą być inne dla małych dzieci, a inne dla dorosłych.