Trwa ładowanie...

Chcą zajść w gwiezdną ciążę. Mają jeden powód

Avatar placeholder
13.11.2022 13:33
Chcą zajść w gwiezdną ciążę. Mają jeden powód
Chcą zajść w gwiezdną ciążę. Mają jeden powód (GettyImages)

Myśli o powiększeniu rodziny zazwyczaj idą w parze ze zmianą stylu życia. Zdarza się, że rodzice próbują również zaplanować płeć dziecka lub wybierają porę roku, w której ma się urodzić. Niektórzy podchodzą do sprawy jeszcze inaczej i szukają inspiracji w astrologii, którą traktują jako pewnego rodzaju wskazówkę.

spis treści

1. Czym jest gwiezdna ciąża?

Jak sama nazwa wskazuje, gwiezdna ciąża ma związek z gwiazdami. Dokładniej chodzi o to, aby zaplanować ciążę tak, aby dziecko urodziło się w terminie przypisanym do konkretnego znaku zodiaku.

Najczęściej rodzice, którzy decydują się na gwiezdną ciążę chcą, by dziecko miało znak zodiaku zgodny z ich znakami. To jednak nie wszystko.

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się innymi cechami charakteru. Przyszli rodzice, zapoznają się z charakterystyką poszczególnych znaków i wybierają ten, którego opis najbardziej do nich przemawia. Tym sposobem oczekują, że ich dziecko posiądzie wybrane przez nich cechy charakteru.

Zobacz także: Czy planowanie płci jest możliwe?

2. Czy łatwo zaplanować gwiezdną ciążę?

Zaplanowanie gwiezdnej ciąży nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Choć w teorii wydaje się to proste, to w praktyce bywa różnie. Wszystko zależy bowiem od terminu owulacji, która bywa zmienny. U każdej kobiety cykl miesiączkowy wygląda inaczej i może się przesuwać na skutek różnych czynników, takich jak stres, odchudzanie czy nadmierny wysiłek fizyczny.

Poza tym nie każda próba zajścia w ciążę kończy się zapłodnieniem. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, iż nie wszystkie ciąże trwają równo 40 tygodni. Czasem kobieta rodzi przed tym terminem lub po nim.

Ciężko więc zaplanować zarówno datę zapłodnienia, jak i termin porodu (z wyjątkiem planowanego cesarskiego cięcia). Mimo to, aż 20 proc. ankietowanych Amerykanek przyznało, że planuje zajść w gwiezdną ciążę. Z kolei połowa z nich przyznała, że wierzy w moc astrologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze