Trwa ładowanie...

Bluzka ciążowa

Bluzka ciążowa
Bluzka ciążowa (123rf)

Dla kobiet w ciąży utrzymanie modnego stylu jest ogromnym wyzwaniem. W tym szczególnym czasie dochodzi do znacznego wzrostu masy ciała. Jest to szczególnie zauważalne w obrębie brzucha, który zwiększa swoje rozmiary wraz ze wzrostem płodu z miesiąca na miesiąc. Z tego względu w tym czasie odpowiednie ubranie można znaleźć z reguły w sklepach z odzieżą ciążową. Jednak nie wszystkie ubrania ciążowe są odpowiednie do pracy. Jak dobrać odpowiednią bluzkę ciążową i inne części ubioru?

spis treści

1. W jaki sposób w ciąży wyglądać elegancko i modnie?

Kupuj ubrania, które są elastyczne i będą mogły dopasować się do twojego ciała, gdy przybierzesz na wadze. W pierwszych miesiącach ciąży kobiety nie mają pojęcia, w jaki sposób będzie postępować wzrost wagi. Niektóre kobiety pomimo ostatniego trymestru ciąży nadal mają dosyć drobną budowę ciała. Z kolei inne kobiety mogą być zaskoczone dużym rozmiarem brzuszka w końcowym czasie ciąży. Dlatego na początku ciąży nie ma sensu kupowanie obszernej odzieży. Elastyczne ubrania będziesz mogła nosić przez całą ciążę, a także po porodzie. Wybieraj spódnice i spodnie z elastycznym pasem w talii.

Istnieje wiele markowych, dosyć drogich ubrań projektowanych dla kobiet w ciąży. Pewnie nieraz nie mogłaś się oprzeć pokusie ich posiadania. Tym bardziej, że ubrania te są bardzo eleganckie i byłyby idealne do pracy. Pamiętaj jednak, że po porodzie ubrania te już ci się nie przydadzą. Byłby to jedynie zbędny wydatek. Możesz wyglądać pięknie, nie inwestując w drogie ubrania.

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

Do pracy możesz nosić elastyczne ubrania w kolorze czerni, szarości czy brązu. Mogą to być materiałowe spodnie czy spódnica. Następnie możesz wykorzystać zwykłe akcesoria, które wprowadzą do twojego ubioru odrobinę zmian.

Wykorzystaj rozmaite korale, apaszki czy bolerka. Jeżeli twoja praca wymaga stroju biznesowego, zakup bluzkę ciążową, a do tego żakiet oraz spodnie bądź spódnicę. Ubiór taki możesz wykorzystać nie tylko do pracy, ale również na inne ważne okazje. Raczej unikaj kupowania ubrań w kolorach modnych w danym sezonie. Wybieraj raczej klasyczne kolory. Dzięki temu ubrania te będziesz mogła wykorzystać później, jeżeli planujesz w przyszłości kolejną ciążę.

2. Na co zwrócić uwagę, kupując ubrania ciążowe

Zwracaj uwagę na to, czy wybrana przez ciebie odzież jest wykonana z tkaniny z dodatkiem lycry. Dzięki temu będzie ona wygodna przez cały okres ciąży i będzie się dopasowywać do nieustannie zmieniającego się ciała.

Bluzka ciążowa musi być dobrze rozciągliwa i mieć odpowiednią długość, aby mogła zakryć cały brzuch, aż do końca ciąży. Możesz również zakupić sukienkę ciążową lub zwykłą bluzkę, ale bardzo ważne jest to, aby miała ona odpowiednią długość.

Zmiany ciała związane z ciążą wcale nie zmuszają cię do rezygnacji z modnego wyglądu i eleganckiego ubioru. Odpowiednio dobrane części ubioru sprawią, że będziesz wyglądać atrakcyjnie, a jednocześnie będziesz się czuć bardzo swobodnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze