Trwa ładowanie...

Sukienki ciążowe

Avatar placeholder
06.05.2015 13:02
Sukienki ciążowe
Sukienki ciążowe

Ubrania ciążowe są dziś dostępne we wszystkich wzorach, kolorach i rozmiarach, istnieją specjalne spodnie ciążowe czy bluzki i żakiety. Kobieta w ciąży nie musi się w nich już czuć jak w przysłowiowym worku. Spośród odzieży ciążowej najwygodniejsze są oczywiście sukienki ciążowe. Odcięte pod biustem lub posiadające możliwość regulacji pozwalają kobiecie czuć się swobodnie i komfortowo. Na rynku dostępne są najróżniejsze modele sukienek: wieczorowe, eleganckie, sportowe czy letnie sukienki ciążowe. Coraz popularniejsze stają się też specjalne suknie ślubne ciążowe, które podkreślają kształty ciężarnej.

spis treści

1. Odzież ciążowa

Kobiety chcą być piękne i wyglądać modnie niezależnie od sytuacji - także w ciąży. Już dawno upadł stereotyp, że jedynym ubraniem ciążowym jest szeroka sukienka, w której kobieta czuje się jak w „worze pokutniczym”. Obecnie panuje przekonanie, że stroje ciążowe powinny być nie tylko wygodne, ale także podkreślać naturalne piękno i sylwetkę kobiety. Wiele pań chce bowiem pokazywać, że są w ciąży i eksponować swój brzuszek. Firmy odzieżowe prześcigają się w produkcji strojów ciążowych, a ich różnorodność pozwala paniom wybrać takie, w których będą się czuły najwygodniej.

Jednym z najwygodniejszych ubiorów ciążowych, które jest wygodne zarówno dla przyszłej mamy, jak i bezpieczne dla dziecka są sukienki ciążowe. Jeśli chcemy, by dana sukienka posłużyła nam jak najdłużej, najlepiej jest wybrać sukienkę bawełnianą, która może się rozciągać i dopasowywać do kształtu ciała.

Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"
Ubrania w ciąży
Ubrania w ciąży

Ciąża to nie choroba, przyszła mama ma prawo i powinna wyglądać pięknie i modnie.

zobacz galerię

2. Sukienka ciążowa

Duża różnorodność dostępnych na rynku sukienek ciążowych powoduje, że ciężarna wcale nie musi zmieniać swojego stylu sprzed ciąży. Jeśli pracuje w biurze i musi się elegancko ubierać, bez problemu znajdzie odzież ciążową typu „smart”. Eleganckie sukienki ciążowe mają zazwyczaj stonowane kolory i są odcięte pod biustem. Poniżej mogą być dopasowanej lub mieć rozszerzany i zwiewny dół. Czasem pod biustem dołączane są jakieś kokardy, falbanki czy paski, co sprawia, że można czuć się modną w ciąży. Są one teraz szczególnie modne, bo podkreślają one „błogosławiony” stan kobiety.

Dobrze jest, by sukienka miała jakieś wstawki lub paski, gdyż istnieje wówczas możliwość poluzowania sukienki, gdy brzuch zacznie się zwiększać. Jeśli z kolei kobieta lubi sportowy styl i lekkie bawełniane stroje, to z pewnością znajdzie takie sukienki na sklepowych półkach. Zaletą bawełnianych sukienek jest to, że mogą się rozciągać i dobrze przylegają do ciała. Szczególnie duży wybór sukienek ciążowych mamy w okresie lata. Wówczas producenci prześcigają się w projektowaniu sukienek ciążowych w najróżniejszych kolorach, kwiatach i wzorach.

Podczas zakupów w ciąży, mierząc sukienkę trzeba pamiętać, by nie uciskała ona brzucha kobiety, bo jest to źródło dużego dyskomfortu. Nie należy też kupować zbyt dużej sukienki z myślą, że będzie służyła kobiecie, gdy brzuch się powiększy. Lepiej kupić strój z możliwością regulacji, gdyż zbyt duża sukienka jest bardzo niewygodna, a przyszła mama czuje się w niej niekomfortowo.

3. Sukienki ciążowe ślubne

Obecnie coraz więcej pań decyduje się na zawarcie sakramentu małżeństwa podczas ciąży. Wówczas wybór sukienki ślubnej jest nieco trudniejszy niż w normalnym przypadku. Kłopot jest nie tylko z rozmiarem – powiększający się brzuch kobiety powoduje, że ostatniej przymiarki trzeba dokonać na krótko przed ślubem, ale także fasonem sukienki. Kobiety zastanawiają się, czy powinny wybrać zwykłą sukienkę ślubną i próbować się w nią zmieścić czy zdecydować się na specjalną sukienkę ciążową.

W pierwszym przypadku kobiecie uda się nieco ukryć rosnący brzuszek i zaokrąglone kształty. Odwrotnie jest w przypadku drugiego modelu sukienek. Są one tak uszyte, by ciężarnej było w nich wygodnie, a jednocześnie eksponują kobiece kształty w ciąży - zaokrąglone biodra, brzuszek i piersi. Takie suknie ślubne ciążowe cieszą się coraz większą popularnością, chociaż w świadomości wielu osób są zbyt „odważne” na ceremonię ślubną w kościele.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze