Trwa ładowanie...

Atrakcje na Dzień Dziecka 2021. Największe polskie miasta

We wtorek 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, jak uczcić to święto ze swoimi pociechami. Naprzeciw wyszły miasta, które przygotowały specjalne atrakcje dla najmłodszych. Co czeka dzieci w tym dniu? Przedstawiamy.

Zobacz film: "Nie do końca - wózek dziecięcy zakryty pieluszką?"

spis treści

1. Dzień Dziecka 2021

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. przez ONZ. Celem głównym tego święta było upowszechnianie praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Od tamtej pory ten dzień kojarzy się ze specjalnymi atrakcjami dla najmłodszych.

W wielu polskich miastach z tej okazji odbędą się dedykowane dzieciom wydarzenia. Jakie atrakcje przygotowano w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Łodzi?

Warszawiacy będą mogli w tym roku świętować kilka dni. Zamek Królewski przygotował warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodziców, które odbywają się od 28 maja do 6 czerwca. Z kolei przez 3 dni (29 maja – 1 czerwca) Łazienki Królewskie organizują grę terenową pt."Wytrop kamień”. Natomiast Muzeum Sztuki Nowoczesnej na 1 czerwca w godzinach 15:00, 16:00 i 17:00 szykuje "artystyczną podróż poza granice wyobraźni". Jednak na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

2. Atrakcje dla dzieci

Dzień Dziecka w Krakowie również będzie obfitował w atrakcje. Od 29 maja do 2 czerwca w krakowskim zoo na najmłodszych czeka gra terenowa, zagadki z nagrodami i warsztaty. Na ulice Krakowa wyjedzie wesoły tramwaj, w którym będzie można usłyszeć znane muzyczne przeboje dla dzieci. O dobrą zabawę w tym tramwaju mają zadbać podróżujące nim maskotki: Trambuś z MPK, Kropelka z Wodociągów Miasta Krakowa oraz Kaloryferek z MPEC. By zostać pasażerem tramwaju trzeba 1 czerwca między godz. 10:00 a 11:00 znaleźć się na jednym z przystanków w ścisłym centrum miasta.

Forum Gdańsk organizuje w tym roku na swoim dziedzińcu specjalne atrakcje. 1 czerwca od 17 do 20:30 na najmłodszych czekają warsztaty rolkowe z instruktorami. Centrum Nauki Experyment w Gdyni przygotowało wystawę poświęconą czworonogom. Dzieci będą mogły zdobyć wiedzę na temat fizjonomii psów oraz poznać psich ratowników. Również tego dnia w Sopocie na Skwerze Kuracyjnym od 16:30 czekać będą na dzieci liczne animacje i atrakcje (malowanie buziek, ogromne bańki i czytanie bajek).

Także we Wrocławiu dzieci mogą liczyć na wiele przygód. 1 czerwca Wyspa Słodowa zamieni się w największy plac zabaw w mieście. Najmłodsi mogą liczyć na dedykowane animacje, dmuchańce, warsztaty artystyczne i edukacyjne, czy zajęcia sportowe. Również w Arkadach Wrocławskich powstanie specjalna przestrzeń dla dzieci - Kreatywny Plac Budowy (otwarty w godzinach 11:00-19:00). Dzieci będą musiały pokonać tunel zbudowany z 250 kół kąpielowych, by się dostać do torów przeszkód. Czekać będą także warsztaty i konkursy z nagrodami.

Natomiast w łódzkiej Fabryce Sztuki odbędą się warsztaty muzyczne, relaksacyjne, kulinarne i sportowe. By umilić dzieciom czas, na miejscu będzie można także kupić watę cukrową. Kino Charlie zaprasza natomiast na projekcje filmów "Kurdowie 2. Nowa Era" oraz "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", przed seansem odbędą się konkursy z nagrodami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.