Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach, spokojnych spacerówlub błogiego leniuchowania z pewnością znajdą coś dla siebie. Dlaczego Zakopane tak bardzo wyróżnia się na tle pozostałych kurortów? Ponieważ pochwalić się może wspaniałymi widokami ośnieżonych gór i smacznym góralskim jedzeniem.

Polecane wideo:

Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie...

Zabytki Zakopanego przyciągają co roku rzesze turystów. Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w jego rodzinnym domu, w willi Opolanka. Nie ma w Polsce osób, które nie znałyby ciekawych i pełnych przygód książek tego pisarza. Któż z nas nie zachwycał się „Szatanem z siódmej klasy”, „Panną z mokrą głową” czy „Awanturą o Basię”? Te książki wychowały niejedno pokolenie Polaków. Nie dziwią więc tłumy turystów, które codziennie przewijają się przez Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Atrakcje dla dzieci w Polsce mogą nie tylko bawić, ale też uczyć.

Park linowy, aquapark i źródła termalne w Zakopanem

Zakopane zachęca do korzystania z licznych Parków Liniowych. Poszczególne biura prześcigają się w ofertach i promocjach, które kuszą turystów. Istnieje możliwość wynajęcia instruktora, poza tym najmłodsi turyści mogą liczyć na profesjonalną opiekę. Jednym z parków jest Złota Grań, duży obiekt położony na Gubałówce. Znajduje się tam też wypożyczalnia quadów. Atrakcje dla dzieci w Zakopanem są bezpieczne. Trollandia to park kolejny park liniowy, w którym wyodrębnione są dwie części, dla małych dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Znanym obiektem jest też Park Rąbańsko-Strążyska.

Ogromne aquaparki to kolejne atrakcje Zakopanego. Znaleźć w nich można różnej głębokości baseny, salony SPA, solaria i miejsca do gier zespołowych. Jest to raj dla rodzin z dziećmi, ponieważ rodzice mogą cieszyć się wypoczynkiem w tym samym stopniu co maluchy. W obiektach skorzystać można z jacuzzi, kręgielni, sauny i zjeżdżalni wodnych. Dla najmłodszych przeznaczono specjalne brodziki. Pracownicy aquaparku zajmują się prowadzeniem zajęć dla osób z wadami postawy i rehabilitacją.

Woda w źródłach termalnych osiąga nawet 38 stopni Celsjusza. Po kąpieli można udać się na masaż lub skorzystać z siłowni i popracować nad swoją kondycją. Ze źródeł termalnych można korzystać bez żadnych ograniczeń czasowych.

Beata Kłoczko

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Wyniki

mika17 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bezpieczne samochody

Bezpieczne samochody

Najnowsze modele samochodów są wyposażone w najlepsze systemy, mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.

Wycieczki

Kombi

Kombi

Do Skody Kombi zmieści się z pewnością cała rodzina.

Wycieczki

Opona

Opona

Chłopcy są zainteresowani szczegółową budową wszystkich elementów samochodu - także opon.

Wycieczki

Dziewczynka w aucie

Dziewczynka w aucie

Dzieci to często spotykani pasażerowie aut. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo w samochodzie.

Wycieczki

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Wizualizacja zderzenia jest przeprowadzana pod wieloma płaszczyznami, aby przy konstrukcji samochodu zapewnić jego bezpieczeństwo.

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.