Trwa ładowanie...

8 rzeczy, których nie powinnaś mówić kobiecie bezskutecznie starającej się o dziecko!

Avatar placeholder
03.07.2015 11:00
8 rzeczy, których nie powinnaś mówić kobiecie bezskutecznie starającej się o dziecko!
8 rzeczy, których nie powinnaś mówić kobiecie bezskutecznie starającej się o dziecko! (Zdjęcie kobiety z testem ciążowym / Shutterstock)

Podczas gdy niektóre pary zachodzą w ciążę już w noc poślubną, inne starają się o dziecko miesiącami, jeżeli nie latami. Walka o potomstwo może być ogromnym wyzwaniem dla partnerów – często jest źródłem stresu, rozczarowań i nieporozumień. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebują są uwagi osób trzecich, które nigdy nie znajdowały się w ich sytuacji. Nawet mając dobre intencje, możesz zranić kobietę starającą się o dziecko, lepiej więc ważyć każde słowo.

spis treści

1. „Nie trzeba było stawiać kariery przed rodziną”

Kto powiedział, że tak było? W końcu kariera nie wyklucza posiadania dzieci i wiele osób z powodzeniem osiąga sukcesy w obu sferach jednocześnie.

2. „Masz szczęście, że nie masz dzieci”

Zapewne, jeżeli ktoś stara się o dziecko, uważa, że jego posiadanie jest szczęściem, dlatego podobne uwagi są po prostu nietaktowne i nietrafione… szczególnie, jeżeli pochodzą z ust innej mamy.

3. „Mi tak szybko się udało”

Zobacz film: "Wyznaczanie dni płodnych"

Jesteś szczęściarą, jednak kobieta nieskutecznie starająca się o dziecko jest ostatnią osobą, do której powinnaś kierować taką uwagę. Jedne pary zachodzą w ciążę szybciej, a niektóre później.

4. „Nie przejmuj się, jesteś młoda”

Niestety problem z płodnością nie ogranicza się do konkretnych grup wiekowych. Podczas gdy szansa na dziecko spada wraz z wiekiem, problemy z poczęciem dziecka dotyczą także młodych osób.

5. „Zawsze możesz skorzystać z in vitro”

Podczas gdy in vitro rzeczywiście jest sposobem na posiadanie dzieci, większość osób najpierw wolałaby spróbować począć potomka w sposób naturalny. Decyzja o zapłodnieniu pozaustrojowym nie należy do łatwych i partnerzy na pewno woleliby podjąć ją samodzielnie.

6. „Zrelaksuj się”

Wiadomo, że zamartwianie się nie przyniesie nic dobrego, jednak możesz być pewna, że partnerzy starający się o dziecko doskonale o tym wiedzą. Nie warto bawić się w lekarza.

7. „Staranie się o dziecko to świetna zabawa”

Tak się może wydawać tym, którzy albo nigdy o dziecko się nie starali, albo doczekali się potomka bardzo szybko. Planowanie najlepszych terminów na seks, mierzenie temperatury i śledzenie kolejnych faz cyklu ciężko nazwać świetną zabawą.

8. „Zawsze możesz adoptować”

Chyba oczywiste jest, że małżonkowie czy partnerzy wolą mieć potomka dziedziczącego ich DNA. Zanim zaczną rozpatrywać możliwość adopcji dziecka, zapewne będą chcieli wyczerpać wszystkie inne opcje.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze