Trwa ładowanie...

23-latek został dziadkiem tydzień po tym, jak został ojcem

Avatar placeholder
29.12.2019 21:20
Tommy pozuje do zdjęcia z wnukiem
Tommy pozuje do zdjęcia z wnukiem (Facebook)

Dwudziestotrzyletni student z Australii znalazł się w bardzo nietypowej sytuacji życiowej. Został ojcem zupełnie z przypadku. Co ciekawe, niedługo później oficjalnie został dziadkiem.

1. Chciał pomóc kuzynce

Tommy Connolly był zwykłym dwudziestolatkiem z Australii. Studiował, chodził po górach, grał w rugby, pracował na pół etatu. Starał cieszyć się życiem. Do momentu, kiedy pewnego dnia otrzymał wiadomość na Facebooku od swojej siedemnastoletniej kuzynki.

Chłopak cieszył się życiem
Chłopak cieszył się życiem

Okazało się, że dziewczyna znalazła się dramatycznej sytuacji życiowej. Od kilku miesięcy zmaga się z depresją, jej partner życiowy został zamknięty w więzieniu i straciła dach nad głową. Tommy był jej jedyną rodziną. Chłopak postanowił jej pomóc i zgodził się, by kuzynka zamieszkała u niego. Australijskie media opisujące sprawę nie podały imienia dziewczyny, ponieważ w świetle tamtejszego prawa jest nieletnia.

Zobacz film: "Wszystko co przyszła mama powinna wiedzieć o karmieniu piersią"

Kiedy kuzynka zjawiła się u niego okazało się, że jest w zaawansowanej ciąży. Ze względu na jej dramatyczną sytuację pozwolił jej u siebie zamieszkać. Ograniczył swoją pozaszkolną aktywność, by utrzymać rodzinę rozpoczął pracę na pełen etat.

Z racji wieku dziewczyny jedyną możliwością, by mogła pozostać u Tommy’ego w domu była jej legalna adopcja. Chłopak bez wątpliwości zdecydował się na ten krok. Zaledwie tydzień później jego adoptowana córka urodziła. Z formalnego punktu widzenia chłopak jest dziadkiem dziecka.

Dziadek był w szpitalu, gdy rodził się jego wnuk
Dziadek był w szpitalu, gdy rodził się jego wnuk

W rozmowie z australijskim dziennikarzem świeżo upieczony dziadek podkreślał, że bez wahania zdecydował się na taki krok.

"Kiedy usłyszałem tę dramatyczną historię, nie mogłem jej nie pomóc. W zasadzie byłem jedyną deską ratunku. Spędziła więcej czasu na ulicy niż w jakimkolwiek domu. Niewiele osób zna jej historię, a ja wiem, że nikt nie zasługuje na taki los" - powiedział mężczyzna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze