Trwa ładowanie...

12-latka wysłała obraz do Elżbiety II. Królowa odpowiedziała

 Maria Krasicka
09.09.2021 14:53
12-latka wysłała obraz do Elżbiety II. Królowa odpowiedziała
12-latka wysłała obraz do Elżbiety II. Królowa odpowiedziała (Getty Images)

Wanessa Bąkowska to 12-letnia artystka, która urodziła się z zespołem Downa. Dziewczynka tworzy piękne obrazy, a jeden z nich postanowiła podarować Elżbiecie II. Królowa doceniła gest młodej malarki i odpowiedziała na list dziewczynki.

spis treści

1. "Obrazy malowane sercem"

"Obrazy malowane sercem" to strona na Facebooku, na której można podziwiać obrazy 12-letniej Wanessy Bąkowskiej. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa i uwielbia malować, a tworzenie pomaga jej w terapii.

Niedawno Wanessa postanowiła podarować jeden ze swoich obrazów brytyjskiej królowej Elżbiecie II. Do swojego dzieła dołączyła także list, który własnoręcznie napisała. Wraz z nauczycielką przetłumaczyła na język angielski.

Zobacz film: "Kleszcz ze skrzydłami. Czym jest strzyżak jeleni?"
List do królowej Elżbiety II
List do królowej Elżbiety II (Facebook)

"Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski" – napisała Wanessa.

Obraz Wanessy dla królowej
Obraz Wanessy dla królowej (Facebook)

2. Odpowiedź królowej

Ku zdziwieniu rodziny okazało się, że obraz wraz z listem dotarł do Królowej, a nastoletnia artystka dostała odpowiedź z Pałacu Buckingham. Mama dziewczynki, pani Karolina Bąkowska, przyznała w rozmowie z "Faktem", że nikt nie oczekiwał odpowiedzi.

"Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, była to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka" – powiedziała.

Z listu, który został udostępniony na stronie Wanessy, wynika, że królowa była poruszona, gdy otrzymała obraz i dołączoną wiadomość.

Obrazy młodej artystki można kupić, a dochód przeznaczony jest na rehabilitację dla niej i jej młodszego rodzeństwa. Wanessa ma brata, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz siostrzyczkę, która również urodziła się z zespołem Downa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze