Sprawdź kondycję swojego mózgu. Test przechodzą nieliczni
Zagadki i testy na spostrzegawczość to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim świetne ćwiczenie wspomagające prawidłowy rozwój mózgu i użytecznych umiejętności takich jak spostrzegawczość czy umiejętność szybkiego myślenia.
1. Testy obrazkowe to korzyści dla mózgu
Obrazkowe łamigłówki na spostrzegawczość to bardzo powszechna i lubiana przez dzieci rozrywka. Książki z gęstymi, bardzo rozbudowanymi ilustracjami, na których trzeba znaleźć jeden detal lub konkretnego bohatera od lat robią furorę wśród najmłodszych na całym świecie. Tego typu zabawy to nie tylko dobry sposób na zajęcie malucha na dłuższą chwilę, ale także na zapewnienie mu regularnej dawki ćwiczeń intelektualnych, które zadbają o rozwój jego spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, a także łączenia faktów.
Testy obrazkowe w szczególności wspierają też obszar tzw. inteligencji przestrzennej dziecka, która obejmuje zdolność do myślenia obrazowego, orientacji w terenie, analizowania danych przekazywanych wizualnie (map czy wykresów). Rozbudowują również wyobraźnię.
Co istotne dla rodziców dzieci z trudnościami w skupieniu uwagi lub ze zdiagnozowanym ADHD, testy na spostrzegawczość mogą także wspomagać trening uważności i ignorowania rozproszeń.
2. Znajdź różnice
W sieci, ale i książeczkach czy magazynach dla dzieci, można znaleźć liczne testy obrazkowe, które pozwalają szybko określić czy dziecko jest spostrzegawcze, czy należy jeszcze z nim poćwiczyć tę umiejętność. Jednym z nich jest test typu "znajdź różnice" z rysunkową krową. Choć dwa obrazki mogą początkowo wydawać się identyczne, diabeł tkwi w szczegółach, a wśród nich można znaleźć aż dwanaście drobnych różnic.
3. Rozwiązanie
Macie problem ze znalezieniem wszystkich detali? Poniżej pełne rozwiązanie łamigłówki i lista dwunastu różnic pomiędzy obrazkami, do których należą:
- dodatkowa łatka w okolicach szyi krowy;
- brak łatki na brzuchu krowy;
- brak kolczyka;
- różnica w liczbie pasków na ogonie;
- różnica w liczbie krzewów w kępce po prawej;
- dodatkowa kępka trawy na dole obrazka;
- brak lewej dolnej chmurki;
- dodatkowa chmurka nad krzewami;
- inny kwiatek na trawniku (z listkiem);
- różnica w liczbie kępek trawy na wysokości połowy obrazka;
- inne krzewy w lewym górnym rogu;
- inny kształt tylnego kopytka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl