Trwa ładowanie...

Zmarł 2-latek, który urodził się bez nosa

Zza oceanu dotarły do nas smutne wiadomości. Zmarł 2-letni Eli Thompson – chłopiec, który urodził się z bardzo rzadkim zaburzeniem. Jego istotą jest brak nosa.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym są choroby rzadkie?"

Facebook.com
Facebook.com

Arihinia, czyli choroba, z którą zmagał się Eli, spowodowała, że już 5 dni po porodzie konieczny był zabieg tracheotomii. Rurka wprowadzona do tchawicy pozwoliła chłopcu na normalne oddychanie. Jednak tej chorobie towarzyszy też szereg innych nieprawidłowości – to one doprowadziły do śmierci.

Jakie choroby mogą wykryć badania genetyczne?
Jakie choroby mogą wykryć badania genetyczne? [6 zdjęć]

Współczesna medycyna proponuje nam coraz więcej rozwiązań mających na celu poprawę jakości naszego życia....

zobacz galerię

O fakcie poinformował na Facebooku jego tata, Jeremy Finch. "Zeszłej nocy straciliśmy naszego małego kolegę. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego tak się stało, ale będę cierpieć z tego powodu przez długi czas" - napisał.

Rodzice dokumentowali życie małego Eli na facebookowym profilu: Eli's Story. Chłopiec 4 marca 2017 roku skończył 2 lata.

Przeczytaj koniecznie:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.