Trwa ładowanie...

Zduńska Wola. 13-latka próbowała popełnić samobójstwo. Policjant w ostatniej chwili ściągnął ją z torów

 Maria Krasicka
08.04.2022 13:35
Policjant uratował 13-latkę
Policjant uratował 13-latkę (policja.gov.pl)

W Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) o mały włos nie doszło do tragedii. Dyżurny policji wysłał funkcjonariuszy na torowisko, ponieważ otrzymał zgłoszenie, że ktoś siedzi na torach. Policjant w ostatniej chwili uratował 13-letnią dziewczynkę przed nadjeżdżającym pociągiem.

1. 13-latka próbowała popełnić samobójstwo

W środę 6 marca po godzinie 8:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał informację, że ktoś siedzi na torowisku kolejowym. Natychmiast wysłał policjantów, którzy na sygnale pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że na torach siedzi 13-letnia dziewczynka.

- Zbliżał się do niej pociąg i szlabany na pobliskim przejeździe zostały już opuszczone. Jeden z policjantów, sierżant sztabowy Sebastian Kmiecik, złapał dziewczynkę i siłą zabrał z torowiska, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem – informuje rzecznik łódzkiej komendy.

Po zabezpieczeniu dziewczynki, policjanci poinformowali dyżurnego o tym, że szczęśliwie nie doszło do tragedii. 13-latka została oddana pod opiekę mamy.

- Uratowanie ludzkiego życia jest najważniejsze. Cieszymy się, że dla zduńskowolskich policjantów hasło "służyć ludziom – obowiązek i przywilej" jest aktualne i każdego dnia je wypełniają - dodaje.

2. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Według policyjnych statystyk, w Polsce każdego dnia kilkanaście osób popełnia samobójstwo. Policja przypomina, że w chwili zwątpienia zawsze można zwrócić się o pomoc.

- Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami i zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej lub Poradnia Zdrowia Psychicznego – informuje rzecznik.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Wsparcia udzielają również pracownicy Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę). Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze