Trwa ładowanie...

14-latek dostał SMS-a od koleżanki. Od razu powiadomił policję

Avatar placeholder
28.09.2021 17:44
14-latek dostał SMS-a od koleżanki. Od razu powiadomił policję
14-latek dostał SMS-a od koleżanki. Od razu powiadomił policję (Getty Images)

Późną nocą na Komendę Miejską Policji w Siedlcach zadzwonił 14-letni chłopiec. Powodem telefonu były niepokojące SMS-y, jakie dostał od swojej 12-letniej koleżanki.

spis treści

1. Telefon na policję

Ok godziny 1.30. w nocy oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał zgłoszenie od 14-latka. Chłopiec zadzwonił na policję, bo był bardzo zaniepokojony wiadomościami, jakie otrzymywał od swojej koleżanki.

12-letnia dziewczynka w swoich SMS-ach pisała, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Chłopak nie był w stanie podać jej dokładnego adresu, ale znał nazwę miejscowości, w której mieszka dziewczynka i był w stanie opisać, jak dokładnie wygląda jej dom. Oficer pełniący dyżur tamtej nocy niezwłocznie wysłał do wsi leżącej pod Siedlcami, partol policyjny.

2. Postawa godna naśladowania

Zobacz film: "Płacz pomaga schudnąć"

Na podstawie otrzymanych informacji funkcjonariusze szybko odnaleźli miejsce zamieszkania niedoszłej samobójczyni. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że zdrowiu i życiu małoletniej nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policjanci przeprowadzili rozmowę z rodzicami 12-latki i poinformowali ich, gdzie mogą uzyskać ewentualną pomoc w tej sprawie.

Z treści SMS-ów wynikało, że dziewczynka była bardzo zmartwiona niepowodzeniami w szkole i konfliktem ze swoimi rodzicami.

14-latek zasługuję na pochwałę, a jego postawa może być dla nas wzorem do naśladowania. Gdyby chłopak natychmiast nie powiadomił policji i nie poprosił o pomoc dla swojej koleżanki, kto wie, czy nie doszłoby do tragedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze