Trwa ładowanie...

Nowe oszustwo SMS-owe

 Ewa Rycerz
23.11.2022 10:06
Nowe oszustwo SMS-owe
Nowe oszustwo SMS-owe

„Dziękujemy za aktywację usługi MALUCH. Dziennie otrzymasz 3 wiadomości SMS z krótkimi opowiadaniami (koszt każdej 3,69zł). Aby zrezygnować z usługi i uniknąć opłat wyślij SIM.MALUCH na numer 92555" – jeśli otrzymałeś smsa o takiej treści, nie odpowiadaj na niego. W ten sposób możesz narazić się na spore koszty.

spis treści

1. Kolejne oszustwo

Usługa MALUCH to kolejne oszustwo, odwołujące się do płatnych subskrypcji SMS. W żadnym przypadku nie należy na taką wiadomość odpowiadać. Okazuje się, że wysłanie SMSa z rezygnacją jest w rzeczywistości aktywowaniem usługi. Słono za nią zapłacimy. Koszt to aż 31 zł.

SMS
SMS (123rf)
Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Przeczytaj także:

Na czym polega oszustwo? Wiadomość nie przychodzi z numeru premium, nadawca natomiast sugeruje odesłanie SMS-a z rezygnacją z usługi, co de facto jest wprowadzaniem odbiorcy w błąd, ponieważ usługa nie została wcześniej aktywowana. Jeśli natomiast zdecydujemy się na odpisanie – uaktywnimy właśnie tę usługę, a której chcemy zrezygnować.

Wiadomość o treści SIM.MALUCH wysłana pod numer 92555 otwiera drogę do dalszego otrzymywania SMS-ów. Tym razem będą to już usługi premium w cenie 25 zł netto, czyli 20,75 zł brutto za jedną wiadomość.

Przeczytaj także:

Po pierwsze wiadomość nie przyszła z numeru premium, a po drugie - wprowadza odbiorcę w błąd, bo każe wypisać się z usługi, która nie została aktywowana, a próba wypisania się... aktywuje usługę premium. Wysłanie treści SIS.MALUCH na numer 92555 tak naprawdę włącza ofierze usługę otrzymywania SMS-ów Premium w cenie 25 zł netto, czyli 30,75 PLN brutto.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze