Trwa ładowanie...

Zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Nikt nie chciał jej pomoc

Kobieta przez przypadek zamknęła dziecko w aucie. Zadzwoniła po policję. Niestety, funkcjonariusze odmówili pomocy. Spanikowania matka wybiła tylną szybę, aby wydostać córkę.

Zobacz film: "Niebezpieczne przegrzanie organizmu"

1. Zaciął się zamek w aucie

Lecey Guyton pojechała odwiedzić dziadków. Gdy wracała do domu, włożyła swoją dwumiesięczną córeczkę do fotelika samochodowego i umieściła na tylnym siedzeniu. Śpieszyła się, więc rzuciła torbę z kluczami obok fotelika. Zamknęła drzwi i poszła w stronę miejsca dla kierowcy. Wtedy usłyszała jak zamek się zamyka.

Samochód nagrzewał się. Kobieta musiała wybić okno, aby dostać się do dziecka
Samochód nagrzewał się. Kobieta musiała wybić okno, aby dostać się do dziecka (Facebook)

Klucze znajdowały się w środku, a samochód był zamknięty. Spanikowana rodzina zadzwoniła na policję. Dyspozytor odpowiedział, że nie wyśle nikogo do odblokowania drzwi. Zalecił jednak zadzwonić do firmy holowniczej. Nie było jednak na to czasu. Dziewczynka płakała w samochodzie, który bardzo szybko się nagrzewał. Kobieta bała się o życie dziecka.

"To był najgorszy dzień w moim życiu. Byłam zszokowana, że policja nie chce przyjechać. Musiałam ją natychmiast wydostać z samochodu. Poradziliśmy sobie sami" – mówi Lacey.

2. Kobieta musiała szybko reagować

Przez okno kobieta zobaczyła, jak jej córka przestaje płakać i zamyka oczy.

”W tym momencie nie wiedziałem, czy ona będzie spać, czy moje dziecko umiera" – mówi Guyton.

Bez namysłu złapała kawałek asfaltu i dwoma silnymi uderzeniami rozbiła tylną szybę. Weszła do samochodu, wyciągnęła dziecko i zabrała je do chłodnego miejsca. Scott Underwood, szef policji w Waterford, powiedział, że dyspozytor zostanie upomniany i przeszkolony w zakresie takich zgłoszeń w przyszłości.

W takich sytuacjach liczy się każda chwila. Tylko szybka reakcja może uratować życie dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.