Trwa ładowanie...

Zamknęła dziecko w rozgrzanym samochodzie. To miała być kara

Avatar placeholder
11.07.2019 11:56
Matka zamknęła dziecko w rozgrzanym samochodzie. To miała być kara
Matka zamknęła dziecko w rozgrzanym samochodzie. To miała być kara (dailymail.co.uk)

28-letnia Jesica Lee Brown została aresztowana po tym, jak naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo. Kobieta zamknęła syna w nagrzanym samochodzie. To miała być dla niego kara za złe zachowanie w parku rozrywki. Na miejscu zjawili się policjanci.

1. Zostawiła dziecko w samochodzie za karę

28-letnia Jesica Lee Brown chciała ukarać swojego syna, ponieważ według niej zachowywał się niegrzecznie. Zamknęła chłopca w samochodzie, a sama poszła bawić się do parku rozrywki. Zaalarmowani przez pracowników obiektu policjanci uwolnili chłopca. Nie wiadomo, jak dużo czasu spędził w aucie.

Funkcjonariusze powiedzieli, że chłopiec był spocony, miał spuchnięte oczy i gorączkę. Temperatura w pojeździe wynosiła prawie 28°C. Na szczęście auto nie było uruchomione.

Policjanci aresztowali nieodpowiedzialną matkę. Została oskarżona o spowodowanie zagrożenia zdrowia dziecka i znęcanie się nad nim.

2. Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie

Zobacz film: "Znaki, że dziecko się przegrzewa"

Co roku, gdy tylko temperatura za oknem wzrośnie, przestrzegamy przed zostawianiem dzieci (i zwierząt) w autach. W upalny dzień wystarczy godzina, żeby doszło do tragedii. Nie ma znaczenia, czy auto stoi w cieniu czy w pełnym słońcu.

Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Arizonie, 20 minut w nagrzanym aucie wystarczy, żeby u dziecka, które waży ok. 13 kg (tyle ile przeciętny dwulatek) podnieść temperaturę ciała do 38°C. Im dłużej dziecko przebywa w rozgrzanym aucie tym gorzej. Średnia temperatura w aucie stojącym na słońcu w temperaturze 37°C, może osiągać nawet 50°C. W cieniu auto nagrzewa się do ok. 40°C.

Dlatego apelujemy! Nie zostawiajcie dzieci w aucie nawet na kilka minut. W tym czasie grozi im niebezpieczeństwo. Jeśli widzicie malucha bez opieki, reagujcie. Wasza pomoc uratuje mu życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze