Trwa ładowanie...

Zakopali ciało swojego dziecka w ogródku

Właśnie zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci i znieważenia ciała noworodka.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

Chodziło o wydarzenie z połowy września 2016 roku. Na terenie jednej z działek w powiecie włodawskim zostało znalezione ciało noworodka zakopanego pod ziemią. Sprawa wyszła na jaw zupełnie przez przypadek. Nikt z mieszkańców i władz nie wiedział, że kobieta była w ciąży. Mimo tego, że od jakiegoś czasu, pięcio osobowa rodzina miała już założoną „Niebieską Kartę”, a także była pod stała kontrolą Ośrodka Pomocy Społecznej w Woli Uhruskiej.

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej
120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej [5 zdjęć]

UNICEF alarmuje – około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy...

zobacz galerię

Policja na miejsce przybyła w sprawie zupełnie innego wezwania. Po przypadkowym odnalezieniu zwłok policja zatrzymała, Leszka F., który nie przyznał nie do zabójstwa dziecka. Twierdził, że niemowlę urodziło się martwe. Zwłoki małej dziewczynki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie. Wstępne wyniki wykazały, że dziecko było wcześniakiem.

Biegli na ciele noworodka nie odkryli żadnych śladów wskazujących na przemoc. Dlatego zostało wykluczone zabójstwo dziecka. By jednak określić dokładną przyczynę zgonu, konieczne są dodatkowe badania histopatologiczne. Na podstawie dotychczasowych dowodów mężczyzna został wypuszczony z aresztu.

Rodzina oznajmiła, że chciała tylko pochować dziecko, nie mając na celu znieważania zwłok. Sprawa zostanie rozpatrzona przez policję, a mężczyźnie za wykroczenie grozi kara grzywny.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.