Zabawa w tor przeszkód - dla kogo, od czego zacząć, wartość edukacyjna

Zabawy dla dzieci nie muszą być szczególnie skomplikowane, aby maluchy przyjemnie spędziły czas. Czasami najprostsze pomysły rodziców są najlepsze. Niektóre zabawy z 9-miesięcznym dzieckiem, które zwykle nie potrafi jeszcze chodzić, można w późniejszym czasie zmodyfikować. Przykładem tego jest tor przeszkód. Jest to prosta zabawa z dzieckiem, którą każdy rodzic może zorganizować. Jak przygotować tor przeszkód i jakie są jego zalety dla rozwoju malucha?

Zabawa w tor przeszkód - dla kogo?

Najwięcej radości tor przeszkód sprawi dzieciom między 9. a 12. miesiącem życia, które raczkują i uczą się chodzić.

Jak pomóc dziecku rozwijać zmysły?

Jest to proste zadanie. Wystarczy ustawić różne przedmioty, na przykład poduszki, pudełka lub krzesła w taki sposób, aby małe dziecko było w stanie pomiędzy nimi manewrować. Tor przeszkód poprawia koordynację ruchową i wzmacnia pewność siebie dziecka, które raczkuje i zaczyna chodzić. Na początku warto wybierać przedmioty, które maluch będzie musiał ominąć. Małe dzieci często nie są w stanie wymijać rzeczy i wpadają na nie lub przechodzą po nich, co wygląda dość komicznie.

Zabawa w tor przeszkód - od czego zacząć?

Zabawy z 10-miesięcznym dzieckiem w tor przeszkód należy zacząć od przygotowania toru i ustawienia dziecka na jego początku. Następnie rodzic lub opiekun idzie na koniec i woła imię dziecka. Warto chwalić malucha i dawać mu wskazówki, na przykład poprzez wyglądanie zza rogu. Innym rodzajem toru przeszkód jest taki, w którym dziecko ma za zadanie wdrapać się na różne przedmioty.

10 zabaw z dziećmi w deszczowe dni

Wolny weekend to czas, który często spędzamy z całą rodziną, oglądając film w telewizji. Często w trakcie reklam dopada nas wtedy wilczy głód i mamy ochotę...

Do zabawy z 11-miesięcznym dzieckiem w tor przeszkód (lub młodszym) doskonale nadają się poduszki. Na początku przeszkody nie powinny być zbyt wysokie, aby nie zniechęcić malucha. Stopień trudności warto powoli zwiększać. Dla dzieci, które potrafią chodzić, można przygotować tor składający się ze średniej wielkości pudełek, które ma omijać.

Zabawa w tor przeszkód - wartość edukacyjna

Zabawy dla dzieci to nie tylko mile spędzony czas, ale i okazja do nauki. Tor przeszkód wpływa na:

Tor przeszkód to prosta, niewymagająca nakładów finansowych zabawa dla dzieci, dzięki której maluch może wiele się nauczyć. Raczkujące i chodzące dzieci chętnie uczestniczą w tego typu zabawach, dzięki którym nabierają pewności siebie w czasie poruszania się.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Brzuszek

Pati518 • ostatni post 2 miesiące temu

1