Trwa ładowanie...

Za karę musiał grać na telefonie. 11-latek wytrzymał 17 godzin

Avatar placeholder
28.03.2023 15:37
Za karę musiał grać na telefonie. 11-latek wytrzymał 17 godzin
Za karę musiał grać na telefonie. 11-latek wytrzymał 17 godzin (Twitter)

Media społecznościowe obiegła informacja o nietypowej karze, jaką dostał 11-letni chłopiec z Chin za granie na telefonie w środku nocy. Gdy ojciec go nakrył, kazał mu grać... bez końca. 11-latek wytrzymał 17 godzin.

spis treści

1. Nietypowa kara

Pewien chłopiec z Shenzhen w Chinach został przyłapany przez swojego ojca w środku nocy na grze na smartfonie. 11-latek już wcześniej obiecał, że nie będzie sięgał po telefon przed snem, lecz nie był w stanie powstrzymać się przed graniem.

Ojciec chłopca był tak wściekły, że postanowił ukarać syna. Jednak nie zakazał mu korzystania z urządzenia. Wręcz przeciwnie . Stwierdził, że zniechęci go przymuszeniem do grania. 11-latek musiał grać do momentu, aż zrobi mu się niedobrze.

Chłopiec grał przez 17 godzin
Chłopiec grał przez 17 godzin (GettyImages)

Mężczyzna obserwował zmagania syna, który po kilku godzinach grania zaczął zasypiać w fotelu. Mimo to ojciec nie przerwał kary i zmusił go do kontynuacji gry, a efektami chwalił się w mediach społecznościowych.

2. Grał 17 godzin

Ojciec 11-latka przyznał, że odwołał karę po 17 godzinach, gdy jego syn "załamał się i zgodził na pakt ograniczający jego czas gry". Chłopiec musiał własnoręcznie napisać nowe zasady, które od tej pory go obowiązywały.

"Obiecuję, że będę chodził spać przed godz. 23. Obiecuję nie sięgać po telefon przed pójściem spać. Obiecuję nie bawić się przed snem" - brzmiał fragment regulaminu.

Ojciec chłopca sfilmował przebieg kary i podzielił się relacją na Douyin, chińskiej platfomie podobnej do TikToka. Historię opisał portal "AsiaWire".

Zobacz film: "Witamina B4. Skutki niedoboru choliny (WIDEO)"

Internauci byli bardzo podzieleni. Część z nich przyznała, że to świetny pomysł. Inni zauważyli, że kara może nieść ze sobą szereg groźnych konsekwencji. Dziecko przez ten czas nie zaspokajało swoich potrzeb fizjologicznych, co mogło odbić się bezpośrednio na jego zdrowiu. Wiele osób uważa, że kara miała znamiona przemocy.

Zmusił dziecko do gry w grę
Zmusił dziecko do gry w grę (Twitter)

Inni piszą, że tak, jak w przypadku zniechęcania dzieci do palenia papierosów poprzez zmuszenie ich do wypalenia całej paczki na raz, istnieje ryzyko, że właśnie wtedy uzależnią się na dobre.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze