Przejdź na WP

Wysłali swoją córkę na samobójczy zamach

O samobójczych atakach terrorystycznych słyszy się coraz częściej. Ataki te są traktowane na świecie, jako czwarta fala terroryzmu. Przez badaczy często zaliczane są jako altruistyczne samobójstwo o podłożu religijnym, nawołującym do dżihadu. Taki człowiek staje się dla swojego społeczeństwa prawdziwym męczennikiem.

1. Nowe nagranie

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się kolejne szokujące nagranie jednego z syryjskich dżihadystów. Na filmie opublikowanym na Facebooku widać ojca, który dokładnie opisuje swoim dzieciom, jak przeprowadzić atak samobójczy. Dokładniej 7-letnią Islam i 9-letnią Fatimę. Na filmie matka z ojcem całują i przytulają swoje córki, tuż przed tym, kiedy jedna z nich ma wejść na posterunek policji w Damaszku i dokonać samobójczego zamachu.

Ojciec na nagraniu pyta matkę swoich córek, czy ich dzieci nie są za małe, by dokonać takiego aktu. Ona zaś odpowiedziała, że przecież nikt nie jest za młody na bycie dzihadystą i każdy prawdziwy muzułmanin powinien w nim aktywnie uczestniczyć.

Zobacz film

2. Samobójczy zamach

Następnie rodzina odbyła wspólną modlitwę do Allaha, któremu według rodziców córka ma oddać swoje życie. Chwilę później ojciec pyta córkę, jak wyglądają jej plany. Dziewczynka oznajmiła, że musi dokonać zamachu samobójczego w Damaszku. Ojciec na to odpowiedział jej, że chyba nie będzie się bała, bo przecież pójdzie do nieba. 7-latka przytaknęła i odpowiedziała "Allah Akbar".

Tego samego dnia dziewczynka dokonała planowanego zamachu. Jak informują media, weszła na posterunek policji udając, że się zagubiła. Gdy jeden z policjantów próbował jej pomóc, natychmiastowo został odpalony pas wybuchowy, który miała na sobie. Rannych zostało 3 policjantów. 7-latka zginęła na miejscu. AFP (Agence France Presse) podało, że to pierwszy zamach samobójczy, który przeprowadziło dziecko.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.