Trwa ładowanie...

Kto zabił Peggy Knobloch? Dziewczynka zaginęła 15 lat temu

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Niemiec. Był maj 2001 roku, gdy 9-letnia Peggy Knobloch zniknęła ze swojego podwórka. Sprawa była bardzo głośna. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, jej ciała wtedy nie znaleziono. Szczątki dziewczynki zostały zidentyfikowane dopiero w lipcu 2016 roku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w zbrodni brali prawdopodobnie udział neonaziści.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Wszystko wskazuje na to, że sprawa zaginięcia 9-latki ściśle powiązana jest ze zbrodniami niemieckich neonazistów. Mowa o Beate Zschäpe, Uwe Mundlos oraz Uwe Bönhardt.

 

1. Tajemnicze zaginięcie

Po raz ostatni Peggy była widziana w pobliżu swojego domu w Lichtenbergu w Bawarii 7 maja 2001 roku. Jej zaginięcie wstrząsnęło krajem. Akcja poszukiwawcza trwała kilka tygodni. Dziewczynki szukali policjanci i żołnierze przy wsparciu nowoczesnych technik, w tym umiejscowionych na samolocie kamer termowizyjnych. Bezskutecznie. Wszyscy chcieli wiedzieć, co stało się z dziewczynką. Sprawa była w Niemczech tak samo głośna jak zaginięcie Madeleine McCann z Wielkiej Brytanii.

 

Przeczytaj koniecznie

Na szczątki dziewczynki natknął się w lipcu mężczyzna, który zbierał w lesie grzyby. Po 15 latach od zaginięcia.

Badania patomorfologiczne oraz genetyczne wykazały, że na ciele 9-latki znajduje się DNA Uwe Bönhardta, znanego tamtejszej policji neonazisty. Problem w tym, że mężczyzna popełnił samobójstwo w 2011 roku po nieudanym napadzie na bank. Wyjaśnienie okoliczności zabójstwa dziewczynki stanęło pod znakiem zapytania.

Peggy Knobloch zaginęła w 2001 roku/screen z dailmail.co.uk
Peggy Knobloch zaginęła w 2001 roku/screen z dailmail.co.uk

Jedynym żyjącym członkiem neonazistowskiego gangu, zwanego także gangsterskim trio, jest Beate Zschäpe. Przed niemieckim sądem trwa właśnie sprawa przeciwko niej. Kobieta oskarżana jest o udział w zabójstwach dziesięciu imigrantów oraz policjantki. Wydarzenia te miały miejsce dekadę temu.

2. Głośna sprawa

W toku sprawy okazało się, że Mundlos i Bönhardt byli kochankami 41-latki. Teraz policjanci przeszukują jej komputery. Próbują dowiedzieć się, czy są tam dowody wiążące obecność DNA neonazisty na ciele dziewczynki z jej morderstwem. Na razie wiadomo, że w miejscu, w którym mieszkali neonaziści, znaleziono liczne dziecięce zabawki.

 "Dorosłe dzieci" - małe miss, które dorosły zbyt szybko
"Dorosłe dzieci" - małe miss, które dorosły zbyt szybko [4 zdjęcia]

Mają mocny makijaż, sztuczne rzęsy, obcasy, dorosłe stroje i bardzo szykowne fryzury… Nie, nie chodzi

zobacz galerię

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że szczątki Peggy zostały znalezione w lesie oddalonym ok. 46 km od Eisenach - miasta, w którym Bönhardt i Mundlos popełnili samobójstwo.

 

Nadal nie wiadomo jednak w jakich okolicznościach zginęła dziewczynka. Jedyną osobą, która może mieć wiedzę na ten temat, jest Beate Zschäpe. Jej proces toczy się od 2013 roku. 5 grudnia 2016 roku kobieta ma zeznawać w sprawie zaginięcia 9-latki. Niemieckie media liczą, że te zeznania rzucą jaśniejsze światło na tajemnicze zabójstwo Peggy Knobloch.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.