Trwa ładowanie...

Wybitny 9-latek z Lublina otrzymał stypendium od ministerstwa

Kamil Wroński, wybitnie uzdolniony 9-latek z Lublina, otrzyma ministerialne stypendium. To wyjątek na skalę krajową. - Jesteśmy niezwykle dumni z syna – mówi Patryk Wroński, tata chłopca.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

  • Jesteś przyszłością tego kraju, tego świata – mówiła minister edukacji Anna Zalewska podczas swojej wizyty w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie, kierując swoje słowa do jednego z uczniów - Kamila Wrońskiego.

1. Wybitny 9-latek

Chłopiec jest wybitnie uzdolniony matematycznie i informatycznie. Samodzielnie konstruuje urządzenia mechaniczne. Uczęszcza do podstawówki, ale poza tym bierze udział także w zajęciach na Politechnice Lubelskiej. - Jest pełnoprawnym studentem kierunku mechatronika – mówi Patryk Wroński.

Przeczytaj koniecznie

  • Obecnie pracuje nad przygotowaniem dwóch projektów na zajęcia. Ma za zadanie zrobić sterownik do silnika i skonstruować robota, który będzie musiał się odnajdywać w pomieszczeniach – opowiada tata chłopca, dodając, że nie może zdradzić więcej szczegółów na tym etapie prac Kamila.
Na początku października Kamil odebrał indeks Politechniki Lubelskiej/wp.pl
Na początku października Kamil odebrał indeks Politechniki Lubelskiej/wp.pl

2. Najmłodszy stypendysta w Polsce

Właśnie za te naukowe osiągnięcia 9-latek z Lublina otrzyma stypendium od Ministra Edukacji Narodowej. To jednorazowy zastrzyk gotówki w wysokości 3 tys. zł. Sytuacja jest dość wyjątkowa, ponieważ – jak zaznacza MEN -  zazwyczaj takie stypendium otrzymują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych.

Jakie kary może nałożyć szkoła na ucznia?
Jakie kary może nałożyć szkoła na ucznia? [6 zdjęć]

Opieka wychowawcza, stypendia, swoboda wyrażania myśli i poglądów - uczeń w szkole ma wiele praw. Ale...

zobacz galerię

Co chłopiec zamierza zrobić ze stypendium? - Kupimy za nie prawdopodobnie podzespoły elektroniczne. To bardzo drogie elementy, dlatego te pieniądze to dla nas duża pomoc – przyznaje ojciec chłopca.

I dodaje: - Jesteśmy dumni z Kamila. To stypendium jest potwierdzeniem, że to, co robimy, ma sens.

Kamil Wroński jest prawdopodobnie najmłodszym studentem w Polsce, a teraz również najmłodszą osobą, która otrzymuje stypendium MEN.

 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.