Wspaniały prezent od ojca dla chorego syna. Chłopiec miał żyć dwa lata, niedługo kończy 30

Chad Cloward wie, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym jego syn zaśnie na zawsze, a on sam nigdy więcej nie usłyszy jedynych trzech słów, które 29-letni Dallas potrafi wypowiedzieć: „Cześć", "Do widzenia", "Czapka!". Dlatego zdecydował, że na trzydzieste urodziny podaruje najstarszemu dziecku jeszcze więcej czasu. Chce spędzić z synem 30 długich dni na różnych aktywnościach.

Dallas Cloward urodził się w 1986 roku. Tuż po narodzinach lekarze zwrócili uwagę, że „coś jest z chłopcem nie tak”. Niemowlę szybko skierowano na odpowiednie badania. Okazało się, że chłopiec urodził się zespołem Wolfa-Hirschhorna. To bardzo rzadka choroba genetyczna - zespół wad wrodzonych, na które składa się cała grupa różnorodnych schorzeń.

Polecane wideo:

ZWH diagnozuje się zazwyczaj w pierwszym tygodniu życia. Jego objawami są przede wszystkim niezwykle niska masa urodzeniowa, obniżenie napięcia mięśniowego, małogłowie i niepełnosprawność intelektualna.

Oprócz tego dla choroby charakterystyczna jest dysmorfia twarzy - czoło jest wysokie, a żuchwa bardzo mała. Można również zauważyć szeroko rozstawione oczy, opadające powieki, szeroki nos, nisko osadzone uszy.

Gdy lekarze rozpoznali u chłopca chorobę, dali mu dwa lata życia. - Długo nie mogłem się z tym pogodzić – mówi Chad, ojciec Dallasa. - Wtedy jeden z lekarzy powiedział mi, że jeśli nie dam synowi od siebie wszystkiego, co mogę mu dać, później będę tego żałować. Te słowa bardzo do mnie przemówiły. Postanowiłem, że zaopiekuję się synem najlepiej jak potrafię – wspomina.

Dwa lata minęły szybko, chłopiec nadal żył, choć owszem, zdarzały się sytuacje, w których jest stan robił się nagle krytyczny. Zawsze jednak udawało się zwyciężać z chorobą. Najgorsze były te momenty, w których Dallas tracił na wadze. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie waży tylko o około 30 kilogramów, może to stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla jego organizmu.

12 sierpnia Dallas skończy 30 lat. Aby uczcić to wydarzenie, jego ojciec postanowił zorganizować pewien projekt. Na pełne sześć tygodni zaplanował różne wydarzenia dla syna. - To jest dla mnie bardzo ważne. Chciałbym mu podziękować za to, czego mnie nauczył i za to, co dla mnie zrobił – mówi Chad.

Mężczyzna nie do końca miał jednak pomysł, dokąd mógłby się z synem udać. Dlatego o opinię poprosił znajomych na Facebooku. Otrzymał setki podpowiedzi, z których wybrał trzydzieści.

27 czerwca Chad i Dallas odwiedzili Wielki Kanion na rzece Kolorado, gdzie spacerowali i rozbili namiot. Wybrali się także na przejażdżkę czterokołowcem w Utah's Snow College. Jeździli także na kolejce górskiej. Jednak dla Dallasa największą frajdą okazała się wizyta w National Ability Center, gdzie spełnił swoje marzenie, jeżdżąc na wózku inwalidzkim przyczepionym do roweru.

Przygoda Dallasa dopiero się zaczęła. W najbliższym czasie jego ojciec planuje wyjazd do Disneylandu, wizytę w meksykańskiej restauracji nad oceanem, gdzie koncerty dają mariachi, zamierzają także odwiedzić Szpital Dziecięcy w Phoenix i podarować dzieciom balony.

  • Nie mam pojęcia, jak długo Dallas będzie jeszcze z nami. Dlatego staram się robić wszystko, by czas spędzony na Ziemi był radosny – kończy Chad.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...

Niemowlę

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja znanych modeli dziecięcych w lodowym pałacu Ta przepiękna sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej znajdującej się w Tatrach Wysokich na Słowacji. Jej bohaterami są sławni modele o polskich korzeniach - Alexandra...