Wspaniały prezent od ojca dla chorego syna. Chłopiec miał żyć dwa lata, niedługo kończy 30

Chad Cloward wie, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym jego syn zaśnie na zawsze, a on sam nigdy więcej nie usłyszy jedynych trzech słów, które 29-letni Dallas potrafi wypowiedzieć: „Cześć", "Do widzenia", "Czapka!". Dlatego zdecydował, że na trzydzieste urodziny podaruje najstarszemu dziecku jeszcze więcej czasu. Chce spędzić z synem 30 długich dni na różnych aktywnościach.

Dallas Cloward urodził się w 1986 roku. Tuż po narodzinach lekarze zwrócili uwagę, że „coś jest z chłopcem nie tak”. Niemowlę szybko skierowano na odpowiednie badania. Okazało się, że chłopiec urodził się zespołem Wolfa-Hirschhorna. To bardzo rzadka choroba genetyczna - zespół wad wrodzonych, na które składa się cała grupa różnorodnych schorzeń.

Polecane wideo:

ZWH diagnozuje się zazwyczaj w pierwszym tygodniu życia. Jego objawami są przede wszystkim niezwykle niska masa urodzeniowa, obniżenie napięcia mięśniowego, małogłowie i niepełnosprawność intelektualna.

Oprócz tego dla choroby charakterystyczna jest dysmorfia twarzy - czoło jest wysokie, a żuchwa bardzo mała. Można również zauważyć szeroko rozstawione oczy, opadające powieki, szeroki nos, nisko osadzone uszy.

Gdy lekarze rozpoznali u chłopca chorobę, dali mu dwa lata życia. - Długo nie mogłem się z tym pogodzić – mówi Chad, ojciec Dallasa. - Wtedy jeden z lekarzy powiedział mi, że jeśli nie dam synowi od siebie wszystkiego, co mogę mu dać, później będę tego żałować. Te słowa bardzo do mnie przemówiły. Postanowiłem, że zaopiekuję się synem najlepiej jak potrafię – wspomina.

Dwa lata minęły szybko, chłopiec nadal żył, choć owszem, zdarzały się sytuacje, w których jest stan robił się nagle krytyczny. Zawsze jednak udawało się zwyciężać z chorobą. Najgorsze były te momenty, w których Dallas tracił na wadze. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie waży tylko o około 30 kilogramów, może to stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla jego organizmu.

12 sierpnia Dallas skończy 30 lat. Aby uczcić to wydarzenie, jego ojciec postanowił zorganizować pewien projekt. Na pełne sześć tygodni zaplanował różne wydarzenia dla syna. - To jest dla mnie bardzo ważne. Chciałbym mu podziękować za to, czego mnie nauczył i za to, co dla mnie zrobił – mówi Chad.

Mężczyzna nie do końca miał jednak pomysł, dokąd mógłby się z synem udać. Dlatego o opinię poprosił znajomych na Facebooku. Otrzymał setki podpowiedzi, z których wybrał trzydzieści.

27 czerwca Chad i Dallas odwiedzili Wielki Kanion na rzece Kolorado, gdzie spacerowali i rozbili namiot. Wybrali się także na przejażdżkę czterokołowcem w Utah's Snow College. Jeździli także na kolejce górskiej. Jednak dla Dallasa największą frajdą okazała się wizyta w National Ability Center, gdzie spełnił swoje marzenie, jeżdżąc na wózku inwalidzkim przyczepionym do roweru.

Przygoda Dallasa dopiero się zaczęła. W najbliższym czasie jego ojciec planuje wyjazd do Disneylandu, wizytę w meksykańskiej restauracji nad oceanem, gdzie koncerty dają mariachi, zamierzają także odwiedzić Szpital Dziecięcy w Phoenix i podarować dzieciom balony.

  • Nie mam pojęcia, jak długo Dallas będzie jeszcze z nami. Dlatego staram się robić wszystko, by czas spędzony na Ziemi był radosny – kończy Chad.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Najmniej popularne imiona dzieci w 2016 roku

Najmniej popularne imiona dzieci w 2016 roku

Tak nazywaliśmy dzieci w 2016 roku Wybór imienia dla dziecka to kwestia, która zaprząta głowę rodzicom jeszcze w ciąży. Wielu z nich podejmując decyzję, kieruje się popularnością imienia. Ale są też tacy rodzice, którzy od popularnych imion stronią, nadając...

Niemowlę

Co zrobić, gdy dziecko bije rodziców?

Dziecko bije, kopie, szarpie, jest agresywne w stosunku do rodziców? To nadal temat tabu, który nie figuruje w żadnych statystykach. Dotyczy jednak wielu przypadków, z którymi psychologowie spotykają się w poradniach. Dlaczego dzieci stosują taką przemoc?...

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Te produkty zawierają najwięcej soli

Te produkty zawierają najwięcej soli

Mamo, nie sól! O tym, że niemowlęta nie powinny spożywać słonych produktów, wie każda matka. Często zdarza się jednak, że gdy dziecko skończy rok, a zasady żywienia się zmieniają, w diecie pojawia się sól. I chociaż delikatne solenie kanapki czy zupki...

Niemowlę

Fast foody - czy jest na nie miejsce w diecie dziecka?

Fast foody - czy jest na nie miejsce w diecie dziecka?

Fast food a dieta najmłodszych Frytki, kebab, pizza, hamburgery - tego rodzaju żywność spotkać można niemal na każdym kroku. Kuszą zapachem, ładnym wyglądem. Stanowią swego rodzaju atrakcję dla dzieci. Czy jednak fast foody powinny być obecne w diecie...

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...