Trwa ładowanie...

Wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Nowicki wybuchnął śmiechem

"Pytanie na Śniadanie" to program emitowany przez TVP. W jednym z najnowszych odcinku został poruszony temat karmienia piersią. Niestety osoby przed telewizorami otrzymały sporą dawkę mylących informacji.

spis treści
Karmienie piersią. Jakie jest zdanie WHO?
Karmienie piersią. Jakie jest zdanie WHO? (Getty Images)

1. Rady dla kobiet karmiących piersią

Do rozmowy zatytułowanej "Jak długo karmić piersią?" została zaproszona Anna, która jest matką mającą spore doświadczenie w tej kwestii oraz lekarz pediatra. Na początku wypowiedziała się mama, która karmiła piersią swoich trzech synów, a najmłodszego z nich Kazika, który ma ponad dwa lata, karmi do dzisiaj. Kobieta opowiedziała o uwagach ze strony osób, które negatywnie reagowały na to, że robiła to w publicznych miejscach, i o tym jaką stosuje dietę.

2. Reakcja dziennikarza

Podczas programu prowadząca go Małgorzata Opczowska, przywołała informacje, jakimi rzekomo dysponuje Światowa Organizacja Zdrowia. Jej zdaniem eksperci z WHO twierdzą, że kobieta powinna karmić dziecko piersią do szóstego miesiąca, ale nie dłużej niż do dwóch lat, bo wtedy mleko traci swoje prozdrowotne właściwości.

Tymczasem na serwisie Gov.pl czytamy: "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca: wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia, kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Autorytety medyczne nie wskazują, do kiedy możesz karmić piersią".

Do dyskusji wtrąciła się także jedna z ekspertek, która powiedziała, że karmienie nocne dziecka warto ograniczyć szybciej. Wtórowała jej druga komentatorka: "O, to już powinno się ograniczać od trzeciego miesiąca życia! Ten przewód pokarmowy też musi odpocząć". Na te słowa prowadzący program Łukasz Nowicki wybuchnął śmiechem. Bo jak powszechnie wiadomo - takiego malucha warto karmić "na żądanie". Także nocą, jeśli tego potrzebuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.