Trwa ładowanie...

Włocławek: nauczyciele zajmą się dziećmi pracowników medycznych

Kilkunastu nauczycieli z Włocławka zadeklarowało chęć pomocy dla lekarzy i pozostałych pracowników szpitala, którzy mają małe dzieci. Pedagodzy chcą zająć się ich pociechami, żeby służby medyczne mogły w spokoju wrócić do pracy i walki o zdrowie i życie pacjentów.

Zobacz film: "Koronawirus. Sportowe gesty solidarności. Dobrych ludzi nie brakuje"

1. Medycy będą mogli wrócić do pracy

Nie wszyscy rodzice mają pracę, w której są w stanie skorzystać z zasiłków opiekuńczych. Personel medyczny jest w tym wypadku w szczególnie trudnej sytuacji. Z jednej strony w szpitalach liczy się każda para rąk do pracy, z drugiej wielu z nich jest rodzicami i ktoś musi zaopiekować się dziećmi, które nie chodzą teraz do przedszkoli czy szkół. Rozwiązanie tej patowej sytuacji znalazły władze Włocławka w porozumieniu z nauczycielami.

Wielu pracowników medycznych ma teraz problem z zapewnieniem opieki dla dzieci
Wielu pracowników medycznych ma teraz problem z zapewnieniem opieki dla dzieci (East News)

"W razie, gdyby naszemu szpitalowi brakowało rąk do pracy, nauczyciele będą mogli pomóc pracownikom służby zdrowia, którzy obecnie zajmują się dziećmi i korzystają z zasiłków opiekuńczych, tak aby lekarze i pielęgniarki mogli wrócić do pracy" – wyjaśnia Angelika Wyrąbkiewicz, rzeczniczka prezydenta miasta w rozmowie z Głosem Nauczycielskimi.

Zobacz także: Wzruszające spotkanie "na odległość" córki z mamą pielęgniarką opiekującą się chorymi na koronawirusa

2. Pomoc dla lekarzy i pielęgniarek

Pomysł to inicjatywa prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, który przekonuje, że personel medyczny to nasze dobro narodowe, a w tych trudnych czasach wszyscy musimy sobie pomagać. Nauczycieli nie trzeba było długo przekonywać. Już zgłosili się pierwsi ochotnicy.

"W tej chwili zgłosiło się do nas 12 nauczycieli z placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest miasto Włocławek i którzy zadeklarowali, że w formie wolontariatu mogą zaopiekować się dziećmi osób, które pracują w służbie zdrowia. Być może zgłoszą się następni" – mówi Angelika Wyrąbkiewicz.

Opieka nad dzieckiem - jak ją sobie ułatwić?
Opieka nad dzieckiem - jak ją sobie ułatwić? [7 zdjęć]

Od chronicznego niewyspania po kłopoty z karmieniem piersią - świeżo upieczona mama staje przed wieloma...

zobacz galerię

Z kolei krakowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego zadecydował o przekazaniu części składek członkowskich Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie na walkę z koronawirusem. Takie oddolne inicjatywy pokazują najlepiej, jak świetnie organizuje się polskie społeczeństwo w trudnym czasach.

Zobacz także: Rafał Szałajko o sile, którą daje duża rodzina. Aktor zdradza swój sposób przetrwania kwarantanny z czwórką dzieci

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.