Trwa ładowanie...

W jakim wieku najlepiej zajść w ciążę? Lekarze ustalili najlepszy moment na macierzyństwo #ZdrowaCiąża (WIDEO)

Avatar placeholder
30.01.2019 08:11

Macierzyństwo to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w życiu kobiety. Chociaż oznacza wiele wyrzeczeń, jak choćby nieprzespane noce, uśmiech dziecka potrafi wszystko wynagrodzić. Rodzicielstwo to wyzwanie, lecz warto mu sprostać.

Życie bez dzieci u wielu osób budzi poczucie smutku i braku spełnienia. Niektóre związki rozpadają się, gdy para, mimo starań, nie może się doczekać potomstwa. Przyczyn niepłodności jest wiele. Współcześnie jest to coraz częściej spotykany problem. Pary, które nie mogą doczekać się potomstwa, nierzadko poświęcają bardzo dużo czasu, pieniędzy i energii, aby temu zaradzić. Niekiedy jednak ani leczenie hormonalne, ani nawet zabieg in vitro nie prowadzą do zdrowej ciąży i szczęśliwego rozwiązania.

Jednym z powodów coraz częstszych problemów z płodnością bywają decyzje o odkładaniu macierzyństwa na później. Tymczasem natura jest nieubłagana i nie daje się oszukać. Istnieje czas, w którym najlepiej zdecydować się na macierzyństwo.

Chociaż może wydawać się, że lepiej skończyć studia i znaleźć dobrą pracę, płodność kobiety uzależniona jest od biologicznego rytmu, a nie od warunków zewnętrznych. Naukowcy przeanalizowali czynniki związane z płodnością kobiet, a także wpływ wieku matki na rozwój płodu. Ich ustalenia nie pozostawiają złudzeń.

Zobacz nasze WIDEO i dowiedz się, jaki wiek jest optymalny, aby zajść w ciążę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze