Trwa ładowanie...

W Australii przyszedł na świat noworodek ważący 6 kg

6 kg ważył noworodek, który przyszedł na świat w australijskim Melbourne. - Marzyłam o maleńkim pulchnym bobasku – mówi Natashia Corrigan, mama chłopca.

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Brian Junior urodził się 24 stycznia 2017 r. w Mercy Hospital w stanie Virginia. Jest prawdopodobnie największym urodzonym tam dzieckiem. Swoją wagą podwoił masę przeciętnego australijskiego noworodka (3 kg).

Przeczytaj koniecznie

- Gdy byłam w ciąży, czułam, że dziecko urodzi się duże, ale nie przypuszczałam, że aż tak duże – mówi Natashia. - Jestem w szoku, cała moja rodzina jest w szoku! - przyznaje.

Brian Junior waży ponad 6 kg
Brian Junior waży ponad 6 kg

Brian Junior przyszedł na świat naturalnie, jest trzecim dzieckiem Natashy i Briana Liddle. Jej starsze córki w momencie przyjścia na świat ważyły odpowiednio 4 kg i 3,5 kg.

Jak się okazuje, dzieci ważące ok. 6 kg rodzą się coraz częściej. W Polsce jedno z nich przyszło na świat w szpitalu w Radomsku 25 października 2016 roku. Tobiasz ważył 6,2 kg i mierzył 66 cm.

Eksperci podkreślają, że waga dziecka w momencie narodzin może być wyznacznikiem późniejszego zdrowia. - Dzieci, które rodzą się duże, są obarczone większym ryzykiem cukrzycy w przyszłości. Z kolei ich mamy powinny się w tym kierunku solidnie przebadać - uważa dr Jacek Tulimowski, ginekolog.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.