Wybiegła z basenu z płaczem. Matki twierdziły, że straszy dzieci
Młoda mama, podczas wizyty na basenie, usłyszała bardzo przykry komentarz na temat swojego wyglądu. Koleżanka kobiety zwróciła uwagę na jej strój, gdyż odkrywał blizny pozostałe po operacji, którą przeszła. Ponadto stwierdziła, że dzieci nie powinny oglądać takich blizn, gdyż się ich boją.
1. "Moje dzieci boją się twoich blizn"
Tara wybrała się ze swoim 10-miesięcznym synkiem Arim na basen. Młoda mama asekurowała malucha i pomagała mu oswoić się z wodą. Po lekcji pływania koleżanka kobiety podeszła do niej i poprosiła o krótką rozmowę.
- Zdziwiłam się, nie wiedziałam, o co może chodzić. Usiadłyśmy na ławce. Usłyszałam, że mój strój kąpielowy jest niewłaściwy, bo za dużo odkrywa - wspomina młoda mama.
Koleżanka kobiety poprosiła, by ta nosiła bardziej zabudowane stroje, gdyż blizny na jej ciele "są ogromne i wyglądają nieestetycznie".
- Powiedziała, że jej maluchy się ich boją. Byłam zszokowana. Nie wiedziałam, co powiedzieć, więc po prostu wymamrotałam: "och, przepraszam", zabrałam synka i wyszłam. Gdy tylko dotarłam do samochodu, rozpłakałam się - relacjonuje.
2. Młoda mama spotyka się z negatywnymi komentarzami na temat swojego wyglądu
Kobieta twierdzi, że często musi słuchać krzywdzących komentarzy na temat wyglądu jej blizn.
- Większość ludzi pyta mnie, czy miałam wypadek lub, czy byłam ofiarą napadu. Cztery lata temu schudłam ponad 100 kg. Musiałam przejść operację usunięcia skóry. Blizny są bardzo widoczne. Są jak duża, gruba lina, jak szew wzdłuż mojego ramienia. Oczywiście, że te miejsca nie wyglądają idealnie - tłumaczy.
Tara twierdzi, że bardzo dotknął ją komentarz koleżanki. Czuła się oceniona, nie chciała wracać na zajęcia. Poprosiła męża, by to on towarzyszył ich synkowi podczas nauki pływania.
- Nie chciałam widywać co tydzień tej samej grupy mam. Ale po czasie żałuję, że nie miałam odwagi, by wyjaśnić, że moje blizny nie są przerażające, są częścią mnie. Moje ciało towarzyszyło mi przez 34 lata życia, 36 operacji, dwie ciąże, niepłodność, nadwagę, a potem utratę wagi. Mam mnóstwo rozstępów, niedoskonałości, guzów i siniaków. Mam blizny, mam tatuaże. To moje ciało i nie wstydzę się go - podsumowuje.
3. Laserowe usuwanie blizn po ciąży
Poród może pozostawić na ciele kobiety wiele nieestetycznych śladów, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Takie blizny sprawiają, że młoda mama może czuć się niekomfortowo. Choć nie ma możliwości, aby całkowicie się ich pozbyć, nowoczesna medycyna estetyczna i dermatologia pozwalają na skuteczne korygowanie tego typu defektów. Jedną z takich metod jest terapia laserowa, która pomaga przywrócić skórze dawny wygląd.
Zastosowanie lasera frakcyjnego zupełnie zmieniło spojrzenie na procedury usuwania blizn poporodowych. Największą skuteczność można uzyskać, gdy zabieg zostanie wykonany w niewielkim odstępie czasowym od powstania blizny (po upływie około 6-8 tygodni) oraz gdy obszar uszkodzonej skóry jest niewielki.
Do wykonania laseroterapii nie trzeba przygotowywać się w sposób szczególny. Najważniejsze, aby skóra była czysta, pozbawiona wykwitów i nieopalona. Kilka dni przed zabiegiem nie powinno się również wykonywać peelingów chemicznych i mikrodermabrazji, zażywać antybiotyków i antydepresantów, a także pić ziół światłouczulających.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w okluzji, podczas którego skóra smarowana jest maścią znieczulającą i przykrywana opatrunkiem. Rany na skórze goją się szybko, a ryzyko pojawienia się infekcji jest niewielkie.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania związane z wykonywaniem zabiegu, to powinny z niego zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, mające nowotwory skóry oraz cukrzycę, wykazujące tendencję do tworzenia się bliznowców oraz po przebiegu infekcji wirusowej lub bakteryjnej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl