Trwa ładowanie...

W tym szpitalu przyszli na świat Romeo i Julia

Agnieszka Gotówka
24.03.2017 11:59
Zdjęcia noworodkom wykonała Cassie Clayshulte
Zdjęcia noworodkom wykonała Cassie Clayshulte (https://www.facebook.com/CassieClayshultePhotography)

Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. W jednym z amerykańskich szpitali na świat przyszło dwoje dzieci, którym rodzice nadali imiona tytułowych bohaterów najsłynniejszego dramatu Szekspira.

Pierwszy urodził się na Romeo Archangel Hernandez. Kilka godzin później na świecie pojawiła się Juliet Evangeline Shifflett. Rodzice dzieci być może nigdy nie dowiedzieliby się o tej zbieżności, gdyby nie obecna w szpitalu fotograf, Cassie Clayshulte.

Kobieta miała za zadanie wykonać nowo narodzonemu chłopcu sesję zdjęciową. W czasie rozmowy z jego opiekunami, przypomniała sobie, że w sali obok jest dziewczynka, której nadano imię Julia.

Przeczytaj również:

Zobacz film: "Jak noworodek odczuwa dotyk?"

Zaaranżowano spotkanie obu rodzin. Dzieciom wykonano wspólną sesję. Rodzice Romea przyznali, że przy wyborze imienia nie kierowali się dramatem Szekspira, a raczej współczesną muzyką. Chłopiec nosi imię na cześć piosenkarza, Romea Santosa. Z kolei dziewczynka, podobnie jak jej brat, otrzymała imię zaczynające się na literę „J”.

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze imienia dla dziecka
Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze imienia dla dziecka [8 zdjęć]

Imię to coś oczywistego, ale przy tym stanowi element naszej tożsamości. Rodzice powinni zatem nadawać

zobacz galerię

Rodzice przekonują, że ich dzieci imiona miały nadane już na początku ciąży. Przypadek sprawił, że urodziły się one niemal w tym samym czasie, w tym samym szpitalu. Żartują jednak, że to przeznaczenie i być może powinni pomyśleć o „zaaranżowaniu małżeństwa”. Cassie Clayshulte deklaruje, że za kilkanaście lat z przyjemnością wykona im z tej okazji sesję zdjęciową.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.