Uczyła niemowlę pływać. Rodzice byli przerażeni zachowaniem instruktorki
Pływanie to bardzo ważna umiejętność życiowa, która wpływa pozytywnie na zdrowie. Nic więc dziwnego, że rodzice przyprowadzają na basen nawet kilkumiesięczne szkraby, by oswoiły się z wodą. Czasem zapisują oni dziecko na naukę pływania. Ci rodzice byli zaskoczeni, jak wyglądają takie zajęcia.
1. Zalety pływania
Nie bez powodu pływanie nazywane jest treningiem całego ciała. Podczas pływania angażujemy prawie wszystkie mięśnie, dlatego umiejętność ta jest w stanie wpłynąć na sylwetkę. Pływanie polecane jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
To wspaniała odskocznia od siedzącego trybu życia, a także sposób spędzania czasu z całą rodziną. Dla najmłodszych to frajda, bo które dziecko nie lubi pluskać się w wodzie? Początkowo chodzi o oswojenie z tak dużym zbiornikiem, jakim jest basen. Kolejnym etapem może być nauka pływania.
Maluch, który opanuje naukę pływania, nie będzie bał się wody i chętniej będzie chodził na basen. Zachowa opanowanie, ponieważ będzie wiedział, jak zachować się w wodzie. Ponadto pływanie bardzo dobrze wpłynie na jego rozwój motoryczny.
2. Jak wygląda nauka pływania?
Na filmiku możemy zobaczyć, jak wygląda nauka pływania u najmłodszych. Zaskoczeni byli zarówno rodzice, którzy nagrywali postępy syna, jak i internauci. Widzimy, jak instruktorka pływania łapie maluszka i przekręca z pleców na brzuszek. Za chwilę dziecko samo zmienia pozycję - dzięki czemu dryfuje na powierzchni wody.
Rodzice byli w szoku i nie mogli uwierzyć, że ich dziecko z taką łatwością przekręca się w wodzie. Ale instruktorka wiedziała, co robi i była pewna, że maluch zareaguje właśnie w ten sposób.
@mr.michaelpetrella They are so excited! 😁 #watersafety #swimlessons #parentinghacks #swimlessons ♬ A-O-K - Tai Verdes
3. Kiedy zacząć naukę pływania?
Zanim udamy się z maluchem na basen, warto porozmawiać na ten temat z pediatrą. Specjaliści radzą, aby zaczekać z nauką pływania do momentu, aż dziecko zacznie stabilnie trzymać głowę. Zazwyczaj jest to około 4-6 miesiąca życia.
Na tym etapie dziecko nie boi się wody, a jego organizm całkiem dobrze radzi sobie z regulacją temperatury. Istotny jest również fakt karmienia dziecka. Po nakarmieniu dziecka najlepiej odczekać pół godziny, zanim wejdziemy do wody. W przypadku karmienia piersią czas ten można skrócić do 15 minut.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl