Pokazali plany lekcji. Uczniowie nie przebierają w słowach
Nowy rok szkolny jeszcze się nie rozpoczął, ale część uczniów już pod koniec sierpnia dostała plany lekcji na najbliższe miesiące. Ich różnorodność jest naprawdę spora, jednak te, które zostały opublikowane w sieci, mogą budzić zdziwienie.
1. "Mój plan lekcji to jakiś żart"
Tegoroczny rok szkolny rozpocznie się wyjątkowo dopiero w poniedziałek 4 września. Uczniowie mogą więc cieszyć się dłuższymi wakacjami. Tuż przed ich końcem wielu z nich narzeka jednak na to, jak wygląda ich plan lekcyjny. Ten temat od dawna budzi wiele emocji. Zaplanowany układ lekcji będzie bowiem wpływać nie tylko na codzienność samych uczniów, ale także ich rodzin.
W internecie jak grzyby po deszczu wyrastają więc publikowane przez uczniów plany lekcyjne. Można z nich wyczytać, że część dzieci i młodzieży spędzi w szkole nawet po osiem godzin dziennie.
nie no ten plan...
— julia (@eufemicznie) August 29, 2023
8 lekcji w piątek......... pic.twitter.com/Fmr1i5S7Gb
Niektórzy zaczynają lekcje bardzo wcześnie, bo już o 7 rano, inni będą zmuszeni siedzieć w szkole do późna, przychodząc na drugą zmianę. Na jednym z planów lekcyjnych widać także dwa "okienka", po których następuje lekcja religii.
"Nie no ten plan. Osiem lekcji w piątek", "Zobaczyłem swój plan lekcji i JEDYNE CO ZOSTALO TO SIE ZA....Ć, w czwartek kończę 18:20, a w piątek przychodzę na 7:10", "Mój plan lekcji to jakiś żart" - piszą niezadowoleni i rozgoryczeni uczniowie.
ZMIENILI MI PLAN LEKCJI I BOZE JEST SPK CHB
— rosalie ^^ (@a_vie_) August 30, 2023
poniedzialek 6:55 - 15:35
wtorek 7:45 - 16:25 + 2h wf
sroda 6:55 - 14:45
czwartek 7:45 - 16:25
piatek 7:45 - 14:45 + 2h wf
lepiej niz w zeszlym roku bo wtedy mialam codziennie od 8, najwczesniej konczylam 15:35 a najpozniej 18:05
Mój plan lekcji to jakiś żart pic.twitter.com/AdtcSIsYGB
— Wika²⁸/12DAYS🥹🏳️🌈 (@motkovska) August 31, 2023
Część niedogodności wiąże się z kumulacją roczników uczniów w roku szkolnym 2023/2024 w szkołach ponadpodstawowych, o których WP Parenting informowało wiosną. To efekt reformy obniżenia wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat w czasie rządów PO-PSL. W jej wyniku do pierwszych klas poszły zarówno dzieci siedmioletnie, jak i połowa rocznika sześciolatków.
Ostatnia reforma edukacji wydłużyła ponadto naukę w szkołach ponadpodstawowych o rok. Uczniów jest więc w placówkach więcej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl