Trwa ładowanie...

Ubezpieczenie dla nastolatka

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych poszerza zakres swoich usług z myślą

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

o dzieciach i młodzieży. Mimo wielu ofert ubezpieczeń dla nastolatków, wybór najkorzystniejszej z nich wcale nie należy do łatwych zadań. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

spis treści

1. Ubezpieczenie NNW

Najbardziej popularną formą ubezpieczenia dla dzieci i nastolatków jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli tzw. NNW. Wielu rodziców w trosce o bezpieczeństwo i dobro swojego dziecka decyduje się właśnie na ten rodzaj ubezpieczenia. Najczęściej zawierane jest w formie grupowej i obejmuje dzieci, studentów oraz wszystkich pracowników danej szkoły lub uczelni. W takim przypadku ubezpieczającym jest dana placówka oświatowa. Ubezpieczenie NNW ma charakter dobrowolny, tzn. że zarówno dyrektor szkoły, jak i rodzice nie mają obowiązku, aby ubezpieczyć ucznia. Decyzja o podpisaniu umowy z konkretną firmą zależy od rodziców, którzy powinni mieć możliwość wyboru ubezpieczyciela oraz oferowanych przez niego świadczeń. Oczywiście mogą upoważnić dyrekcję szkoły do działania w tym zakresie, jednak nie może ona samodzielnie rozporządzać ich funduszami. W takim wypadku, gdy umowa zawarta jest przez szkołę, ubezpieczony ma prawo do zapoznania się z jej ogólnymi postanowieniami. Zakres tego ubezpieczenia obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, takie jak: uszkodzenie ciała, problemy zdrowotne lub śmierć ubezpieczonego. Ochrona ubezpieczeniowa odnosi się do sytuacji mających miejsce np. w drodze do szkoły lub w trakcie nauki w placówce.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Rozszerzenie ubezpieczenia

Wybierając najbardziej korzystną ofertę ubezpieczenia, ważne jest wcześniejsze przeanalizowanie wszystkich warunków umowy oraz dokładne zapoznanie się z zakresem udzielanych w jego ramach świadczeń. Warto zatem zapoznać się z tabelą uszczerbków na zdrowiu, dzięki czemu unikniemy rozczarowań i kłopotów podczas ubiegania się o odszkodowanie. Z zakresu ubezpieczeń często bowiem wyłączone są wypadki wynikające z przewlekłych chorób lub wad wrodzonych. Biorąc pod uwagę różne potrzeby i zainteresowania dzieci, dobrym pomysłem jest rozszerzenie ubezpieczenia o dodatkowe opcje. Jeżeli przykładowo nastolatek ma w planach zagraniczny wyjazd, warto sprawdzić, czy ubezpieczenie będzie ważne tylko na terytorium Polski, czy również poza granicami kraju. Wielu ubezpieczycieli nie ponosi bowiem odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas pobytu w innych państwach. W przypadku, gdy nastolatek uprawia czynnie sport, najbardziej odpowiednie będzie ubezpieczenie, które obejmuje również urazy i kontuzje dziecka powstałe w wyniku intensywnych treningów. Z kolei decydując się na dodatkowe ubezpieczenie wakacyjne, możemy mieć pewność, że w razie wypadku dziecka nie poniesiemy dodatkowych kosztów leczenia.

Rozszerzenie ubezpieczenia o dodatkowe opcje jest związane z większymi składkami, od których z kolei zależy kwota ewentualnego odszkodowania. Wielu rodziców starannie przegląda wszystkie oferty, starając się wybrać najlepszą z możliwych. Trudno jednak myśleć o konkretnych pieniądzach w sytuacji, gdy zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są dla rodziców tak naprawdę bezcenne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.