Trwa ładowanie...

Theo Taylor to najmniejszy wcześniak. Gdy się urodził, ważył tyle, co puszka coli

Avatar placeholder
05.09.2018 09:21
Theo Taylor urodził się w 26 tygodniu ciąży. Jednak badanie USG wykonane siedem tygodni wcześniej wykazało, że chłopiec przestał rosnąć
Theo Taylor urodził się w 26 tygodniu ciąży. Jednak badanie USG wykonane siedem tygodni wcześniej wykazało, że chłopiec przestał rosnąć (Facebook, DailyMail)

Najmniejsze dziecko, jakie urodziło się w Wielkiej Brytanii, ważyło tyle samo, co puszka coli. Chłopiec przeżył, mimo że lekarze nie dawali mu szans. Dzień przed porodem zaproponowali matce usunięcie ciąży.

1. Lżejszy niż puszka z popularnym napojem

Theo Taylor urodził się w 26. tygodniu ciąży. Jednak badanie USG wykonane 7 tygodni wcześniej wykazało, że chłopiec przestał rosnąć. Gdy przyszedł na świat, ważył jedynie 340 gramów. Okrzyknięto go najmniejszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii. Lekarz powiedział rodzicom, że chłopiec waży tyle, co puszka coli.

Chłopiec po urodzeniu ważył tyle co puszka coli
Chłopiec po urodzeniu ważył tyle co puszka coli

Ojciec chłopca był przerażony, gdy po raz pierwszy zobaczył syna.

Zobacz film: "Gdy przyszła na świat ważyła 365 gramów"

"Nigdy nie widziałem tak małego dziecka. Nie wiedziałem, że dzieci mogą być tak małe. Dopiero gdy go zobaczyłem, zrozumiałem, jak poważna jest sytuacja. To była najstraszniejszy moment w moim życiu" – powiedział Jay Taylor.

7 rad dla rodziców wcześniaków
7 rad dla rodziców wcześniaków [7 zdjęć]

Coraz częściej spotykamy się z narodzinami wcześniaków. Dla rodziców to wielkie wyzwanie - muszą uzbroić

zobacz galerię

2. Lekarze nie wierzyli, że chłopiec przeżyje

Lekarze zaproponowali matce chłopca aborcję. Było to dzień przed jego narodzinami. Rodzice jednak zdecydowali się walczyć o życie i zdrowie swojego syna. Po porodzie mogli tylko dotknąć maleńkiej rączki wcześniaka. Później pielęgniarka zabrała go, aby podłączyć do maszyny ułatwiającej oddychanie.

Niecałe dwa miesiące później stan chłopca ustabilizował się. Nadal przyjmuje tlen i jest pod stałą obserwacją lekarzy. Specjaliści są zdania, że nie będzie dalszych komplikacji, a chłopiec wróci do całkowitego zdrowia.

Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)
Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)

Profesor Ryszard Lauterbach, jeden z najlepszych neonatologów (lekarzy zajmujacych sie noworodkami)

zobacz galerię

Rodzina Theo zaczęła udzielać się charytatywnie i wspiera innych rodziców, których dzieci przychodzą na świat za wcześnie i ważą bardzo mało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze