Trwa ładowanie...

Testy ciążowe nie wyszły. Myślała, że to zespół jelita drażliwego, gdy zaczęła rodzić

Avatar placeholder
14.05.2019 10:05
Beth Martin o ciąży dowiedziała się 7 godzin przed porodem
Beth Martin o ciąży dowiedziała się 7 godzin przed porodem (facebook)

18-letnia Beth Martin nosiła rozmiar 36 i była bardzo aktywna fizycznie. Uczestniczyła w szkoleniu militarnym, gdy poczuła silne bóle brzucha. Myślała, że przyczyną jest choroba jelit. Okazało się, że dziewczyna właśnie rodzi.

1. Niespodziewany poród

Beth Martin pochodzi z okolic Blackpool. To wysportowana dziewczyna, która cały czas nosiła rozmiar 36. Miała 18 lat, gdy zdecydowała się na intensywny obóz szkoleniowy dla służb granicznych.

Gdy na treningu poczuła bóle brzucha, spodziewała się, że to zespół jelita drażliwego. Nie przerywała więc intensywnych ćwiczeń.

Do dnia porodu Beth Martin uczestniczyła w szkoleniu służb granicznych
Do dnia porodu Beth Martin uczestniczyła w szkoleniu służb granicznych (facebook)
Zobacz film: "Jak uniknąć komplikacji okołoporodowych?"

Gdy bóle brzucha przybierały na sile, zdezorientowana Beth zadzwoniła na pogotowie. Skierowano ją na podstawie objawów na oddział intensywnej opieki medycznej.

Tam, jak przyznaje Beth, doznała szoku. Dowiedziała się, że jest w ciąży. Jak wspomina, miała przed sobą siedem godzin, aby przygotować się na macierzyństwo.

O tym, że jest w ciąży, Beth Martin dowiedziała się na 7 godzin przed porodem
O tym, że jest w ciąży, Beth Martin dowiedziała się na 7 godzin przed porodem (facebook)

Gdy powiadomiła braci o porodzie, myśleli oni, że Beth żartuje. Jej córka, Maizie Loraine Martin, przyszła na świat w październiku 2018 roku. Jako noworodek ważya 3,5 kg. Dziś ma 7 miesięcy i prawidłowo się rozwija.

2. Testy ciążowe dały negatywne wyniki

W czasie ciąży dziecko było tak ułożone pod żebrami matki, że w ogóle nie było u niej widać charakterystycznego ciążowego brzucha.

Beth przyznała, że zdarzyło się, że ktoś jej zasugerował, że wygląda na ciężarną. Sama zauważyła też, że przybrała na wadze i szybciej się męczy.

Zrobiła dwa testy ciążowe, które dały negatywne wyniki. Dwa miesiące później urodziła córeczkę.

Teraz, już jako matka, Beth Martin wspomina, że przez ostatnie tygodnie odczuwała silne zmęczenie. Jednak kładła je na karb nadmiaru treningów. 70 godzin tygodniowo spędzała na intensywnym wysiłku fizycznym.

Chociaż nie planowała ciąży, dziś nie wyobraża sobie życia bez córeczki
Chociaż nie planowała ciąży, dziś nie wyobraża sobie życia bez córeczki (facebook)

Po trzech miesiącach przerwy z powodu urlopu macierzyńskiego, Beth wróciła na kurs i dokończyła szkolenie. Przyznaje, że choć nie planowała w ogóle dzieci, dziś nie wyobraża sobie życie bez córeczki. Pomagają jej rodzice, którzy zakochali się w niespodziewanej wnuczce.

3. Ukryta ciąża

Czasami testy ciążowe czasem nie wykazują obecności hormonu HCG. Przyczyną może być m.in. zespół policystycznych jajników, zaburzenia hormonalne, niski poziom tkanki tłuszczowej u matki, antykoncepcja lub stres.

U kobiet, które nieregularnie miesiączkują, plamienie w ciąży może być brane za okres. Ruchy dziecka przyszłe mamy tłumaczą sobie np. wzdęciem.

8 kontrowersyjnych rzeczy, które kiedyś stosowały kobiety w ciąży
8 kontrowersyjnych rzeczy, które kiedyś stosowały kobiety w ciąży [9 zdjęć]

Nie zawsze sposoby przygotowania do ciąży były podobne to tych, które praktykuje się współcześnie. Przez

zobacz galerię

Ułożenie dziecka blisko kręgosłupa albo pod żebrami matki może powodować brak charakterystycznego ciążowego brzucha. Niekiedy nawet badanie USG może nie wykazać obecności płodu np. przy nietypowym ułożeniu macicy i dziecka wewnątrz.

Mówi się, że statystycznie jedna na 2500 ciąż w Wielkiej Brytanii to "ukryta", "tajemnicza" ciąża. Tak określa się przypadki, których nie wykrywają konwencjonalne metody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze