Trwa ładowanie...

Tata zostawił córeczkę w rozgrzanym samochodzie, gdy poszedł na posterunek policji. Tam został aresztowany, a dziewczynka zmarła

Davied Whatley przybył na komisariat, aby odebrać swoje rzeczy. W czasie, gdy mężczyzna przebywał na posterunku, jego córka spała na tylnym siedzeniu samochodu. Mężczyzna został aresztowany w innej sprawie, a uwięziona w aucie dziewczynka zmarła. Policja twierdzi, że nie wiedziała, że dziecko zostało w pojeździe.

Zobacz film: ""Mój mały głos - wielka sprawa" na Dzień Ziemi"
spis treści

1. Zostawił córeczkę w rozgrzanym aucie

Davied Whatley przybył na komisariat, aby odebrać różne rzeczy, w tym broń, które zostały zarekwirowane mężczyźnie w związku z inną sprawą. Gdy Davied załatwiał formalności na komisariacie, jego córeczka spała na tylnym siedzeniu samochodu.

Jednak w trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze odkryli, że został wydany nakaz zatrzymania Whatleya w związku z naruszeniem warunków zawieszenia i aresztowali mężczyznę.

Rodzina 20-latka twierdzi, że ten błagał funkcjonariuszy, aby udali się do samochodu, stojącego na parkingu przed komisariatem.

Tata zostawił córeczkę w rozgrzanym samochodzie
Tata zostawił córeczkę w rozgrzanym samochodzie (Facebook)

2. Policjanci twierdzą, iż nie wiedzieli, że dziewczynka potrzebuje pomocy

Śledczy zaprzeczają, aby taka sytuacja miała miejsce.

- Nie powiedział, że jego córka została w samochodzie - mówi detektyw Jeff Manley.

Po kilku godzinach policjanci pozwolili mężczyźnie, by zadzwonił do kogoś bliskiego.

Skontaktował się z babcią Leticią Padillą, która pobiegła na parking i znalazła w aucie martwą dziewczynkę.

- Była na parkingu, dokładnie tam, gdzie powiedział - relacjonuje kobieta.

- Ta sytuacja nie musiała mieć miejsca. Wystarczyło go posłuchać. Myśleli, że kłamie. Jestem pewna, że im o tym powiedział. Kochał swoją córkę. Mogą mówić, co chcą. Muszą zatrzeć ślady - dodaje pani Padilla.

3. Przegrzanie dziecka. Jak się objawia i czym grozi?

Co roku, gdy tylko temperatura za oknem wzrośnie, przestrzegamy przed zostawianiem dzieci w autach. W upalny dzień wystarczy godzina, żeby doszło do tragedii. Nie ma znaczenia, czy auto stoi w cieniu, czy w pełnym słońcu.

Przegrzanie dziecka (hipertermia) to stan, w którym dochodzi do nadmiernego nagromadzenia ciepła w organizmie, przekraczającego naturalne zdolności organizmu do chłodzenia, czyli pocenia się. Powstaje wskutek narażenia dziecka na działanie bardzo wysokich temperatur lub zbyt ciepłego ubioru malucha.

Przegrzanie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Szczególnie narażone na hipertermię są niemowlęta, z uwagi na ich obniżoną zdolność do naturalnego ochładzania ciała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.