Trwa ładowanie...

Tata w wyjątkowy sposób motywuje córkę

Nie tylko dorośli potrzebują motywacji do działania. Wbrew pozorom pełne energii dzieci, również mają potrzebę usłyszenia czegoś, co pozwoli im poczuć się lepiej. Dzięki odpowiedniej motywacji dzieci chętniej podejmują wyzwania, a co za tym idzie, lepiej się rozwijają i łatwiej radzą sobie z trudnościami.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

1. Jak zmotywować swoje dziecko?

Istnieje kilka metod motywowania dzieci. Jedną z nich jest koncepcja tzw. „uskrzydlenia”. Polega ona na zaszczepieniu w dziecku woli walki i wytrwałości, ukazania pozytywnych skutków pokonywania przeszkód i samodoskonalenia, a co najważniejsze jest to nauka wzmacniania wewnętrznej motywacji.

A kto może motywować najlepiej dziecko, jak nie rodzice? Warto nauczyć swoją pociechę, że trzeba mówić i myśleć dobrze o sobie i innych. Również tego, że trzeba brać odpowiedzialność za siebie i swoje otoczenie.

Tata motywuje swoją córkę/YouTube
Tata motywuje swoją córkę/YouTube

Wszystko, co robimy i mówimy dziecku, nieustannie kształtuje postrzeganie jego własnej osoby. Dziecko emocjonalnie przyjmuje do siebie komunikaty słowne, jak i te niewerbalne wysyłane przez innych. Bardzo ważne jest, by czuły się kochane, a także doceniane. To sprawi, że w przyszłości będą szczęśliwszymi ludźmi.

Trzeba pamiętać również o tym, że dzieci nieustannie potrzebują zapewnienia o tym, że są ważne. Na pewno taką świadomość wzbudza w swojej córce pewien super tata. Codziennie rano, tuż przed wyjściem do szkoły daje jej ogromną dawkę motywacji, pełnej miłości i wyrozumiałości, dając córeczce poczucie bycia kimś naprawdę wyjątkowym.

Tylko pozazdrościć takiego prywatnego motywatora. Ten tata to wzór do naśladowania, śmiało można brać z niego przykład. Wraz ze swoją pociechą na filmie powtarza takie zdania:

Tata mówi: "Będziesz mieć bardzo dobry dzień, będziesz mieć pozytywne nastawienie. Powiedz: Jestem silna, jestem mądra, ciężko pracuję. Powiedz: Jestem piękna, szanuję innych, nie jestem lepsza od innych, nikt nie jest lepszy ode mnie, jestem cudowna, jestem wspaniała".

Na koniec tata zadaje swojej córeczce ważne pytanie, na które odpowiedź jest również wyjątkowa:

Tata: Jeśli upadniesz?

Córka: Podniosę się.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.